Wiadomości Duszpasterskie: 24.11.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w sobotę - 30.11 - Święto św. Andrzeja, Apostoła;

2. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla, jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Członków naszej Akcji ogarniamy modlitwą, dziękując za zaangażowanie w życie parafii. Po mszy św. o 11.30 Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Prośmy o królowanie Jezusa w naszych sercach, w naszej parafii.

3. Jutro mija 35 rocznica święceń biskupich -  ks. Abpa seniora Stanisława Nowaka, natomiast w sobotę swoje imieniny obchodzi ks. bp Andrzej Przybylski, naszych pasterzy diecezji ogarniamy  pamięcią modlitewną.

4. Pan Organista kontynuuje roznoszenie poświęconych opłatków na stoły wigilijne, wg. ustalonego porządku. Ofiary składane przy trzy tej okazji przeznaczone są na malowanie prezbiterium i remont ołtarza głównego.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy w czwartek poświęcili swój czas na spotkanie w domu kultury odnośnie rodziny bł. Ks. Ludwika Rocha Gietyngiera. Przy tej okazji rozprowadzamy kalendarze na 2020 rok - cena 5 zł. Obrazki w formie pocztówkowej z jego podobizną - cena 2zł, obrazki stojące - cena 20 zł. W sobotę przypada rocznica męczeńskiej śmierci naszego rodaka, to dobra okazja do modlitwy za jego wstawiennictwem w naszych potrzebach.

6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i rozpoczęcie Adwentu, czasu przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Za tydzień o 16.30 różaniec i zmiana tajemnic dla kół żywego różańca.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: złożyło 7 rodzin - 900 zł.

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

9. W minionym tygodniu zmarli: + Marianna Zamorowska, l.97, ks. Dariusz Gach, l.46;

10.  Życzymy Błogosławionego tygodnia.