Wiadomości Duszapsterskie: 29.12.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 01.01 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;

- w czwartek - 02.01 - Święto św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła;

 

2. Dziś w niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia przypada święto Świętej Rodziny. Na sumie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich  - jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Dziś  przypada 8 rocznica wyboru Pasterza Archidiecezji, Arcybiskupa Wacława Depo, jego osobę polecamy naszym modlitwom.

 

3.We wtorek 31.12 na zakończenie starego roku o godz. 17.00 uroczysta msza św. za zmarłych z całego 2019 roku, zapraszamy na tę modlitwę z kwiatem wdzięczności - z różą, którą w sposób symboliczny będzie nam przypominać drogą nam zmarłą osobę. Po mszy św. przed wystawionym Najśw. Sakramentem odbędzie się nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne z odśpiewaniem  Te Deum za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku.

 

4. W środę 1 stycznia 2020 roku - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to światowy Dzień Modlitw o pokój. Ksiądz Proboszcz dokona sprawozdania duszpasterskiego z minionego roku - Zapraszamy. Przypominamy, że jest to święto nakazane, powinniśmy uczestniczyć we mszy św.

 

5. W tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca, modlitwy o powołania kapłańskie, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed ranną mszą św. i popołudniu od godz. 17.00, pierwsza sobota miesiąca, modlitwy do Matki Bożej.

 

6. Na 6 stycznia przygotowujemy się do Orszaku Trzech Króli, szczegóły w przyszłą niedzielę.  

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół;

 

8. W miesiącu styczniu ze względu na trwająca wizytę duszpasterską msze św. w tygodniu rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 18.00. Przez cały miesiąc nie ma mszy św. o godz. 17.00.

 

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

 

10. Wizyta duszpasterska to czas spotkania duszpasterzy z rodzinami i rozmowa. Porządek wizyty duszpasterskiej znajduje się w gablocie, na stronie internetowej parafii.

 

11. W minionym tygodniu zmarli: +Lesław Chałupa, l. 59, + Jan Banasik, l. 93, +Piotr Pompa,l. 65 , + Anna Sładowska, l.91 -pogrzeb w poniedziałek o 14.00

 

12.  Życzymy błogosławionego tygodnia.

Dodatkowe informacje