Wiadomości Duszpasterskie: 05.04.2020

1. Dziś Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Transmisja Mszy św. na facebooku parafialnym o 11.30.

 

2. Według wytycznych na Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie licząc kapłana i obsługujących. Prosimy o przestrzeganie tych ograniczeń, zostawiając możliwość uczestnictwa tym, którzy zamówili Mszę św. Na czas mszy św. kaplica adoracji będzie zamknięta.

 

3. Dyspensa od niedzielnej Mszy św. obowiązuje do odwołania, dotyczy to także Świąt Zmartwychwstania Pańskiego;

 

4. W Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 bez obmywania nóg i nie urządza się Ciemnicy, czyli na koniec Mszy św. nie przenosi się Najświętszego Sakramentu. Transmisja na facebooku parafialnym.

 

5.  W Wielki Piątek - Koronka do Bożego Miłosierdzia transmitowana o godz. 15.00, o godz. 17.00 transmisja Drogi Krzyżowej a następnie o godz. 18.00 transmisja Liturgii Wielkiego Piątku. Podczas adoracji Krzyża oddaje się cześć wyłącznie przez przyklęknięcie lub głęboki ukłon. Nie urządza się Grobu Pańskiego. Najświętszy Sakrament pozostaje w tabernakulum.

 

6.  W Wielką Sobotę nie ma tradycyjnego święcenia pokarmów! Dotyczy to zarówno poświęcenia w kościołach, kaplicach, w plenerze czy domach prywatnych. Nie tworzymy wyjątków.

Zamiast tego zachęcamy do obrzędu błogosławieństwa posiłku w domu, przed śniadaniem wielkanocnym. Treść tego błogosławieństwa, znajduje się na stronie internetowej, w gablocie, na stoliku pod chórem.

 

7.  Liturgia Paschalna w Wielka Sobotę rozpocznie się o godz. 20.00 ( transmisja na facebooku parafialnym). Pomija się obrzęd poświęcenia ognia  i poświęcenia wody. Po zakończeniu liturgii nastąpi błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem całej parafii przed wejściem do kościoła. W niedziele rano nie odbywa się procesja rezurekcyjna. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 - transmisja przez facebooku parafialnym, 17.00;

 

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 3 rodziny - 1500 zł

 

9. Paschaliki wielkanocne - 10 zł.

 

10. W związku z epidemią koronawirusa Tygodnik Katolicki Niedziela można zamawiać pod numerem telefonu: 34 324 36 45, lub zakupić w wersji elektronicznej na stronie e.niedziela.pl

 

11. W minionym tygodniu zmarła: + Jadwiga Bojanek

 

12. Życzymy błogosławionego Wielkiego Tygodnia.

 

Dodatkowe informacje