Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła

Wraz z całym Kościołem obchodzimy dziś dzień, w którym św. Piotr wstąpił na drzewo krzyża, a św. Paweł skłonił głowę pod miecz katowski. Wraz z całym Kościołem uczymy się chrześ­cijaństwa od tych dwóch wielkich kolumn na których zbudowany jest Kościół.

Chociaż św. Piotr i św. Paweł to diametralnie różne osobowości posiadające odmienne dzieje życia i nawróceń, posiadające raz po raz nawet odmienne zdania przy rozstrzyganiu tej samej sprawy, to jednak Kościół skojarzył ich jak dwóch braci, jak dwie nierozłączne gwiazdy, świecące na niebie. Dlaczego? Bo łączyła ich bezgraniczna miłość do Chrystusa oraz nie­strudzone i pełne poświęcenia zdobywanie świata dla Niego.

W dniu patrona ks. Piotra, życzymy Mu tej ogromnej miłości do Chrystusa, którą miał w sobie święty Apostoł. Niech jak św. Piotr poświęca całe życie Kościo­łowi, by świat stawał się Chrystusowy.