Wiadomości Duszpasterskie: 05.05.2024

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca - zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca w ramach nabożeństwa majowego. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, tzw. Dni Krzyżowe. Z tej racji poświęcenie pól w Jaroszowie i Zawadzie odbędzie się w przyszłą niedzielę - Msza św. w kaplicy w Jaroszowie będzie tylko po południu o godz. 15.00 w wyznaczonej intencji, po niej procesja z litanią do Wszystkich Świętych i modlitwą o urodzaje. Poświęcenie pól przy kaplicy przy ul. Targowej odbędzie się w najbliższą sobotę - Msza św. o 18.00 przy kaplicy, po niej poświęcenie pól. Nie będzie w najbliższą sobotę Mszy św. o 18.00 w kościele.

2. W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza na adorację do kaplicy po Mszy św. o 18.00.

3. W środę - 08.05. - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski - jest to dzień imienin naszego Ks. Proboszcza. Będziemy modlić się w intencji Dostojnego Solenizanta podczas Mszy św. o godz. 18.00 na Laskowcu - stąd nie będzie w najbliższą środę Mszy św. o 18.00 w kościele. Zapraszamy na godzinę 17.45 na nabożeństwo majowe a następnie Mszę św. o godz. 18.00 przy ruinach kościoła św. Stanisława. Przed liturgią (17.15) będą również występy okolicznościowe uczniów z naszej szkoły. Możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu - rozkład jazdy będzie wywieszony w gablocie ogłoszeń. W ten dzień (środa) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Od piątku w ramach nabożeństwa majowego będziemy odprawiać nowennę do Ducha Świętego. Pamiętajmy szczególnie w modlitwie o klerykach roku V, którzy w sobotę
w archikatedrze częstochowskiej przyjmą święcenia diakonatu.

5. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek i czwartek o 15.30. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI we wtorek o 19.00 w kościele.

6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można nabywać ciasto, przygotowane przez dzieci ze Scholi i wspólnoty Dzieci Maryi wraz z rodzinami. Dochód przeznaczony jest na zakup specjalnych strojów dla dzieci z tych wspólnot.

7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby kościoła.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

9. W minionym tygodniu odeszła od nas: + Barbara Karoń, l. 78. Wieczny odpoczynek…

10. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia!