Wiadomości Duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła – 22. 07. 2012

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: jutro – Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy; we wtorek – wspomnienie: św. Kingi, dziewicy; w środę – Święto św. Jakuba, Apostoła, oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących; oraz w czwartek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.  Z racji wspomnienia św. Anny – jak co roku będzie udzielone specjalne błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy na to błogosławieństwo wszystkie dzieciątka, od najmniejszych do największych - w następną niedzielę po Mszy św. o g. 10.oo.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Wszystkich kierowców, którzy dotarli swoimi samochodami, prosimy po zakończonej Eucharystii o podejście do swoich pojazdów i o chwilę cierpliwości, kapłan z ministrantem podejdzie do każdego kto zechce swój samochód poświęcić. Kierowcy otrzymają pamiątkę z obrazkiem św. patrona i modlitwą, które można umieścić przy lusterku lub w innym dogodnym miejscu. Tradycyjnie składane przez kierowców ofiary, w tym roku są przeznaczone na kontynuację prac przy wykańczaniu i malowaniu zewnętrznej elewacji kościoła. Z góry, już teraz dziękujemy za dar serca.
  3. Wszystkich ofiarodawców wspierających prowadzone prace - polecamy Bożej Opatrzności w modlitwie a szczególnie w czasie Mszy św. w soboty o g. 18.oo.

Na najbliższy tydzień, wszystkim odpoczywającym na urlopach i w ramach szkolnych wakacji, życzymy regeneracji sił fizycznych oraz wewnętrznych sił i pokoju ducha.