Wiadomości Duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – 05. 08. 2012

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu – jutro - Święto Przemienienia Pańskiego – Msze św. jak w tygodniu; w środę – wspomnienie św. Dominika, Prezbitera; w czwartek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża czyli Edyty Stein, Męczennicy i Patronki Europy; w piątek Święto św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika; a w sobotę – wspomnienie św. Klary Dziewicy.
  2. Dzisiaj z racji I niedzieli m-ca, nabożeństwo różańcowe o g. 16.30 a po nim zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż, tak żeńskich jak i męskiej a o 17.00 Msza św. w intencji członków żywego Różańca. Przy tej okazji przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych nie ma spotkań Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  3. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wspierającym prace renowacyjne przy naszej świątyni – „Bóg zapłać”.
  4. W ub. miesiącu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Maślankiewicz i Jerzy Kwiecień. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się: ”Wieczny odpoczynek”…
  5. Już tylko 2 tygodnie - do naszej parafialnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wychodzimy w sobotę 18.VIII. o g. 6.00 rano, powrót 20.VIII. w poniedziałek ok. 19.30. Biorący udział wpłacają po 10 zł. na ubezpieczenie, pokrycie kosztów transportu bagaży, kosztów kilkakrotnego dowozu i przywozu orkiestry oraz na otrzymywane materiały. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie oraz znajduje się na stronie parafialnej.
  6. Jeszcze raz wszystkim odpoczywającym w tych miesiącach wakacyjnych, życzymy wszystkiego co jest potrzebne do regeneracji sił fizycznych i duchowych.