Wiadomości Duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła – 12. 08. 2012

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu – we wtorek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika; w środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. jak w niedzielę w okresie wakacyjnym, na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów; w piątek wspomnienie św. Jacka, Prezbitera.
  2. Dzisiaj w II niedzielę m-ca, tradycyjnie o g. 17.00 Msza św. o uwolnienie z nałogów i o trzeźwość w naszych rodzinach.
  3. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowskiej.
  4. Jutro – 13. VIII. – Nabożeństwo Fatimskie . I część rozpoczyna się o g. 17.30 następnie Msza św. a po niej II część nabożeństwa i procesja z figurą Matki Bożej.
  5. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wspierającym prace renowacyjne przy naszej świątyni – „Bóg zapłać”. W następna niedzielę – taca na powyższe prace remontowe. Ponieważ za tydzień, duża część parafian będzie na pielgrzymce w Cz-wie, dla tych pielgrzymów, którzy zechcą w tym dniu złożyć swój comiesięczny dar serca na malowanie kościoła, będzie zbierana taca, tam w Cz-wie podczas nabożeństwa, które będziemy przeżywać w kościele św. Barbary.
  6. W najbliższą sobotę wyrusza nasza parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Od godziny 5.30 – możliwość składania bagaży do samochodów a o g. 6.00 rano – Msza św. Wyruszamy ok. 6.30. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie oraz znajduje się na stronie parafialnej. Biorący udział w pielgrzymce także go otrzymają.
  7. Ważna informacja: ze względu na taki a nie inny program pielgrzymki, jaki udało ustalić się z O. Kustoszem na Jasnej Górze [a dokładnie chodzi o następną niedzielę – 19. VIII.]– dwie Msze św. w naszej parafii, będą odprawione z pewnym opóźnieniem. W Jaroszowie – nie o 8.45 ale ok. 9.10 ; a w kościele parafialnym zamiast o g. 10.00 będzie ok. 10.15.
  8. Tak wypadło w tym roku, że w czasie naszej pielgrzymki do Cz-wy, w najbliższą sobotę [jak co roku] przypada wyjazd Dekanatu Żareckiego a więc i naszej parafii do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Mrzygłodzie na g. 18.00. Zachęcamy tych, którzy nie pójdą do Cz-wy pragnęliby jechać do Mrzygłodu, aby uczynili to na własną rękę. Również ze względu na te nakładające się wydarzenia – w najbliższą sobotę - nie będzie Mszy św. nowennowej o g. 18.00.