Wiadomości Duszpasterskie: 20.06.2021

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 21.06 - Wsp. św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika;

- w czwartek - 24.06 -  Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

2. Dziś na mszy św. o godz. 10.00 modlimy się w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli, dziękując Bogu za miniony rok szkolny i prosząc o błogosławieństwo na czas wakacji. Także dziś zostanie odprawiona msza św. przy kapliczce św. Jana Nepomucena o godz. 15.00.  Serdecznie zapraszam.

3. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i świątecznej. Zapraszamy do naszego kościoła, można uczestniczyć również na placu kościelnym.

4. W środę Dzień Ojca, wszystkich tatusiów ogarniamy naszą modlitewną pamięcią, za wstawiennictwem św. Józefa, zapraszamy na msze św. nowennową, polecając zmarłych ojców.

5. W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, to dzień imienin ks. Prałata Jana, zapraszamy na mszę św. w Jego intencji na godz. 17.00. To także rocznica święceń biskupich bp Andrzeja Przybylskiego, pamiętamy w modlitwie.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek zaprasza na adorację do kaplicy a w przyszłą niedzielę na mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 17.00.

7. Ojcowie Paulini zapraszają na rekolekcje małżeńskie, od najbliższego piątku do niedzieli.

8. W sobotę (26.06) ks. bp Andrzej Przybylski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w dwóch grupach. O godz. 11.00- uczniowie z klasy 2 szkoły średniej, o godz. 13.00 - uczniom z klasy 1 szkoły średniej. Młodzież bierzmowaną ogarniamy nasza szczególną modlitwą, prosząc dla nich o dary Ducha św. Na uroczystość zapraszamy rodziców, rodzeństwo i dziadków bierzmowanych. W kościele będą mogli przebywać tylko młodzież i ich świadkowie. Spowiedź dla uczniów klasy 2 - w piątek o godz. 14.30, dla uczniów z klasy 1 - o godz. 15.30.

9. Zapowiadamy, że 2 lipca - odpust Matki Bożej Leśniowskiej w tym roku będziemy obchodzić wyjątkowo uroczyście. Matka Boża Leśniowska zostanie oficjalnie ogłoszoną „ Patronka przed Bogiem Gminy Żarki”. O godz. 10.00 sprzed Urzędu Gminy wyruszy procesja do naszego kościoła a następnie ulicą Leśniowską do Sanktuarium. Procesji jak i uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie J. E. ks. Abp Wacław Depo. Zachęcamy z tej okazji do udekorowania swoich domów flagami, obrazami i chrześcijańskimi symbolami. Z tej okazji można nabyć wizerunek MB Leśniowskiej z przyssawkami na szybę - cena 25 zł.

10. Bóg zapłać za  tacę inwestycyjną, ofiary na kościół; indywidualnie - 2 rodziny - 200 zł, na konto - 1 rodziną - 200 zł.;

11. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”;

12. Życzymy błogosławionego Tygodnia.