Wiadomości Duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła – 19. 08. 2012

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu – w poniedziałek: wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła; we wtorek: wspomnienie św. Piusa X, Papieża; w środę: wspomnienie NMP Królowej; w piątek: Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  2. W najbliższy czwartek – Msza św. o g. 18.00, będzie odprawiona na Nowym Rynku przy pomniku Bł. ks. Ludwika Gietyngiera a po zakończeniu będzie miał miejsce koncert zespołu Venimus prezentujący część religijną i rozrywkową. Ok. g.21.00 występ zakończy się Apelem Maryjnym. Całość poprowadzi znany konferansjer. Wstęp jest bezpłatny. W przypadku deszczowej pogody, Msza św. byłaby odprawiona w kościele a sam koncert byłby w Domu Kultury. Bardzo serdecznie zapraszamy.
  3. W następną niedzielę w Uroczystość NMP Częstochowskiej – kazania będzie głosić kapłan, który prowadzi i opiekuje się domem dla bezdomnych a po Mszach św. będziemy mogli nabyć ikony malowane przez podopiecznych tego domu, jako forma wsparcia tej pięknej charytatywnej działalności.
  4. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wspierającym prace renowacyjne przy naszej świątyni – „Bóg zapłać”.
  5. Serdecznie dziękujemy chórowi męskiemu i wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie w Myszkowie, byłego naszego organisty śp. Bronisława Krauze. W naszym kościele Msze św. w jego intencji będą odprawione w niedziele na Sumie o g. 11.30 : za tydzień – 26.VIII oraz : 16 i 23 września.