Wiadomości Duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – 26. 08. 2012

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu – w poniedziałek: wspomnienie św. Moniki; we wtorek: wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła; w środę: wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w sobotę: wspomnienie Bł. Bronisławy, Dziewicy.
  2. Gdy chodzi o porządek Mszy św. – to od 1. IX. czyli od najbliższej soboty, w tygodniu będzie odprawiana Msza św. o g. 7.30 a w niedzielę o g. 15.30. Następuje również powrót do spotkań dla grup parafialnych: Oazy i Ministrantów.
  3. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wspierającym prace renowacyjne przy naszej świątyni – „Bóg zapłać”.
  4. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego będą odprawiane za tydzień w poniedziałek – 3. IX. - w następującym porządku: Dla Zespołu Szkół – o g. 8.00; dla Gimnazjum - o g. 9.00; dla Szkoły Podstawowej w Żarkach – ok. g. 10.30.  Dla Szkoły Podstawowej w Zawadzie – o g. 8.30.  Spowiedź dla wszystkich uczniów, będzie już po rozpoczęciu roku szkolnego, w I piątek m-ca czyli 7.IX. od g. 15.45.
  5. Organizatorzy bezpłatnej prelekcji dotyczącej profilaktyki i leczenia schorzeń reumatycznych i kręgosłupa, zapraszają we wtorek  na g. 11.00 do Szkoły Podstawowej w Żarkach. Wychodząc z kościoła, zainteresowani mogą zabrać znajdujące się na stoliku informatory na ten temat.