Wiadomości Duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła – 02.09.2012

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu – w poniedziałek: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła; w sobotę: Święto  Narodzenie NMP.
  2. Dzisiaj z racji I niedzieli m-ca – nabożeństwo różańcowe o g. 16.30. Po nim Msza św. w intencji Żywego Różańca a po Mszy św. spotkanie wszystkich członków, także róży męskiej.
  3. Pierwsze powakacyjne spotkanie członków parafialnego oddziału Rodziny Radia Maryja, będzie – nie dzisiaj ale za tydzień, też po ostatnie Mszy św. połączone ze spotkaniem grupy AA.
  4. Jeszcze raz pragniemy podziękować rodzicom dzieci komunijnych, którzy przeznaczyli 1300 zł. na odnowienie monstrancji. Pokazujemy ją teraz, już po okresie wakacyjnym. Jeszcze raz dziękujemy.
  5. Od najbliższej środy będzie można rezerwować Msze św. na rok 2013. Przypominamy naszą ubiegłoroczną prośbę, aby rezerwujący terminy Mszy św. …[na 5 Mszy św. – może być 1 w niedzielę] przykład – pogrzeby.
  6. W tym tygodniu przypada – I czwartek i I piątek m-ca. W piątek do południa odwiedziny u chorych a po południu okazja do spowiedzi dla wszystkich chętnych a w sposób szczególny dla dzieci i młodzieży z racji rozpoczynającego się roku szkolnego. Spowiedź rozpocznie się od g 15.45.
  7. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wspierającym prace renowacyjne przy naszej świątyni – „Bóg zapłać”. W związku z prowadzonymi pracami przy wieży kościoła, wejście będzie tylko bocznymi drzwiami. Jeszcze raz ponawiamy prośbę aby nie opierać o odnowione i pomalowane mury kościoła np. rowerów czy też jakichkolwiek pojazdów. Dlatego, że bardzo szybko zniszczymy to  co zostało wykonane tak wielkim wysiłkiem i wielkim nakładem finansowym. Jest na to wyznaczone miejsce. Podobnie – prosimy rodziców i opiekunów szczególnie małych dzieci, aby nie pozwalali albo nawet sami zachęcali nasze najmłodsze ptaszynki, do brudzenia murów lub rozrzucania tych drobnych jasnych kamyczków. Wiemy, że to nie jest ozdoba ale spełniają one bardzo konkretne zadanie [ a nawiasem mówiąc wcale nie są tanie]. Myślimy o tym aby tutaj przy kościele w swoim czasie zrobić – przygotować, specjalne miejsce, które w okresie letnim pozwoli wszystkim wróbelkom obecnym z rodzicami na Mszy św. – spokojnie przeżyć czas Eucharystii.
  8. Spotkanie Oazy Młodzieżowej – już w najbliższy piątek, a młodzieży przygotowującej się do S. Bierzmowania od 15. IX.
  9. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego będą odprawiane jutro - w poniedziałek – 3. IX. - w następującym porządku: Dla Zespołu Szkół – o g. 8.00; dla Gimnazjum - o g. 9.00; dla Szkoły Podstawowej w Żarkach – ok. g. 10.30.  Dla Szkoły Podstawowej w Zawadzie – o g. 8.30 w Jaroszowie.