Wiadomości Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła – 09.09.2012

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu – w czwartek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła; w piątek: Święto Podwyższenia Krzyża Św.;. W piątek – jak każdego roku - Msze św. będą odprawiane w Kaplicy Krzyża Św. W sobotę: Wspomnienie NMP Bolesnej
  2. Dzisiaj po Mszy św. o g. 17.00 spotkanie wszystkich sympatyków Radia Maryja oraz przedstawicieli grupy AA na Sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  3. W czwartek Nabożeństwo Fatimskie, jak zwykle początek o g. 17.30. Przygotowujemy na karteczkach nasze prośby lub podziękowania.
  4. Dziękujemy wszystkim wspierającym prace renowacyjne przy naszej świątyni. Ponieważ koszty, które musimy ponieść w związku z powyższymi pracami [jak wiemy nie mamy żadnej dotacji] są wysokie i choć terminy płatności w podpisanych umowach są rozłożone na raty, to będzie nam trudno wywiązać się z powyższych zobowiązań. Po przeprowadzonych wstępnych rozmowach i konsultacjach, chcemy wyjść z propozycją do wszystkich mieszkańców całej naszej parafii, o pomoc, może w trochę nietypowy sposób. Gdybyśmy w naszych posesjach chcieli zrobić nieco porządku i pozbyć się zbędnej makulatury i złomu, to mamy nadzieję, że byłaby to jakaś konkretna pomoc. Przygotowane samochody podjechałyby w każdej miejscowości do wyznaczonych punktów i odebrały zgromadzony tam złom i makulaturę. Myślimy, że pierwsza taka zbiórka mogłaby być przeprowadzona po 7-ym października czyli po I-ej niedzieli przyszłego miesiąca. O szczegółach jeszcze powiemy, a już teraz spróbujmy zorientować się co w naszych gospodarstwach moglibyśmy przeznaczyć na te cel.
  5. Dzisiaj po Mszach św. – przeprowadzana kilka razy do roku – zbiórka do puszek na katolickie uczelnie w naszej Archidiecezji, a wiemy, że jest ich kilka.
  6. W następną - III niedziela m-ca – taca przeznaczona na obecne prace gospodarcze.
  7. W najbliższą sobotę spotkanie przygotowujące do S. Bierzmowania – o g. 12.00 – będzie miała grupa starsza, czyli kl. I ponadgimnazjalna.
  8. Jeszcze raz informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami przy wieży kościoła, wejście będzie tylko bocznymi drzwiami.