Wiadomości Duszpasterskie: 22.05.2022

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynają się Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, tzw. Dni Krzyżowe. Dzisiaj po Mszach św. Akcja Katolicka rozprowadza ciasta, z których dochód przeznaczony jest na sfinansowanie wyjazdu naszych ministrantów na mistrzostwa w piłce nożnej. Zachęcamy do wspierania naszej Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

2. Dziś również swoją 34. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich świętuje Ks. Proboszcz, a pierwszą rocznicę święceń kapłańskich - Ks. Wikariusz. Rocznik Ks. Kamila wybrał naszą parafię na miejsce świętowania swojej pierwszej rocznicy kapłaństwa. Wraz z kolegami rocznikowymi i Rektorem Seminarium w Częstochowie będą sprawować uroczystą Mszę św. w najbliższą środę o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej Eucharystii.

 

3. Jutro, czyli 23 maja, przypada w naszej parafii Doba Eucharystyczna. Adoracja w kościele rozpocznie się po Mszy św. porannej; Msze wieczorne i nabożeństwo majowe według zwykłego porządku, o północy z poniedziałku na wtorek zapraszamy na Mszę św. - tzw. Pasterkę Eucharystyczną, po której dalszy ciąg adoracji nocnej. Zakończenie Doby Eucharystycznej przed Mszą św. poranną we wtorek. Plan adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń.

 

4. We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitwy za Kościół w Chinach; w naszej parafii bierzmowanie 110-osobowej grupy młodzieży, którą wraz ze świadkami i rodzicami zapraszamy na godz. 17.30 - odśpiewamy litanię, oczekując na przyjazd Ks. Biskupa. Msze święte w tym dniu to: Pasterka Eucharystyczna o północy, rano Msza św. koncelebrowana, nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 17.00.

 

5. W czwartek na godzinę 19.00 zapraszamy mieszkańców Żarek do modlitwy z poświęceniem pól przy kaplicy Upadku Pana Jezusa. Odbędzie się tam Msza św. i litania do Matki Bożej z modlitwą o urodzaje. Nadchodzący czwartek to również wspomnienie św. Filipa Neri oraz Dzień Matki. Z tej okazji modlimy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich Mam, a dla zmarłych o dar życia wiecznego.

 

6. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego. W sobotę 41. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia - bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

7. Z racji 500-lecia naszej świątyni organizujemy konkurs plastyczny, który ma na celu obudzenie zainteresowania historią naszego kościoła. Jedną z nagród w tym konkursie jest umieszczenie zwycięskiej pracy w przygotowywanej jubileuszowej publikacji na temat naszej parafii. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

8. Przy wychodzeniu z kościoła można nabyć płyty z nagraniami Scholi Liturgicznej Domine Jesu. Cena płyty to 20 zł. - dochód przeznaczony jest na rozwój Scholi.

 

9. Próby dla dzieci pierwszokomunijnych odbędą się w poniedziałek - o 18.30 (z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu będzie wznowiona po zakończeniu tej próby) oraz w sobotę - o 15.00.

 

10. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie dwie rodziny - 400 zł.

 

11. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz czasopisma Tęcza.

 

12. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!

 

Dodatkowe informacje