Wiadomości Duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2012

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu – we wtorek: Święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży;  a w piątek: Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  2. W związku ze świętem św. Stanisława Kostki, od dzisiaj rozpoczyna się tzw. Triduum dla dzieci i młodzieży. Dla uczniów szkoły podstawowej: dzisiaj na Mszy św. o g. 10.00 oraz jutro i we wtorek o g. 17.00.  Natomiast dla młodzieży gimnazjum i szkół średnich: dzisiaj na Sumie o g. 11.30 oraz jutro i we wtorek o g. 18.00.
  3. Doroczny dzień chorych w naszym dekanacie, będzie miał miejsce 21.IX. tj. w najbliższy piątek o g. 10.00 - w Sanktuarium w Leśniowie. Jeżeli to tylko możliwe, pomóżmy naszym chorym dotrzeć na to nabożeństwo.
  4. Jeszcze raz przypominamy naszą propozycję a zarazem prośbę o przemyślenie, co moglibyśmy przeznaczyć jako złom i makulaturę, na pomoc w pokryciu kosztów prowadzonych prac przy kościele. Parafia posiada już wymagane uzgodnienia i pozwolenie na przeprowadzenie powyższej akcji. Zbiórka miałaby miejsce w miesiącu październiku. O szczegółach będziemy informować w późniejszym terminie.
  5. Za składane osobiste ofiary na malowanie kościoła – serdecznie dziękujemy. Niech dobry Bóg błogosławi hojność naszych serc.
  6. W najbliższą sobotę spotkanie przygotowujące do S. Bierzmowania – o g. 12.00 – będzie miała grupa młodsza, czyli III kl. Gimnazjum.
  7. Już po raz kolejny - w Warszawie - jest organizowany marsz w obronie wolnych mediów. Nasze Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja, prowadzi zapisy wszystkich chętnych, którzy swoją obecnością zechcą poprzeć tę ogólnopolską akcję protestacyjną. Można się zapisać w zakrystii i u panów: Henryka Szpaka lub Mariusza Pompy. Po dofinansowaniu przez sponsorów, koszt przejazdu może wynieść około 20  do 30 zł. Wyjazd – w sobotę [29.IX.] w godzinach rannych, powrót w godzinach wieczornych. Spotkanie organizacyjne – będzie w następna niedzielę w sali parafialnej, po ostatniej Mszy św. o g. 17.00.