Wiadomości Duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła – 23.09.2012

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy – we wtorek: bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera;  w środę: Świętych Męczenników Kosmę i Damiana; w czwartek: św. Wincentego á Paulo, prezbitera; w piątek: św. Wacława, męczennika – patrona naszego abp. Wacława Depo, polecajmy osobę abp. Wacława w naszych modlitwach; w sobotę natomiast Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  2. Od dzisiaj w zakrystii będzie można nabywać Pismo dziecięce TĘCZA. Będzie ono dostępne co 2 miesiące. Koszt tego dwumiesięcznika - 5 zł.  Zachęcamy rodziców do skorzystać z tej ciekawej pomocy w wychowywaniu swoich dzieci w wierze.
  3. Za składane osobiste ofiary na malowanie kościoła – serdecznie dziękujemy. Niech dobry Bóg błogosławi hojność naszych serc.
  4. W najbliższą sobotę spotkanie przygotowujące do S. Bierzmowania – o g. 12.00 – będzie miała grupa starsza.
  5. Już po raz kolejny - w Warszawie - jest organizowany marsz w obronie wolnych mediów. Nasze Parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja, prowadzi zapisy wszystkich chętnych, którzy swoją obecnością zechcą poprzeć tę ogólnopolską akcję protestacyjną. Można się zapisać w zakrystii lub u panów: Henryka Szpaka lub Mariusza Pompy. Po dofinansowaniu przez sponsorów, koszt przejazdu może wynieść około 20 do 30 zł. Wyjazd – w sobotę [29.09.] w godzinach rannych, powrót w godzinach wieczornych. Spotkanie organizacyjne – będzie miało miejsce w dniu dzisiejszym [22.09] w sali parafialnej, po ostatniej Mszy św. o g. 17.00.