Wiadomości Duszpasterskie: 16.10.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 17.10. - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego;

- we wtorek - 18.10. - święto św. Łukasza, Ewangelisty;

- w czwartek - 20.10. - wsp. św. Jana Kantego;

- w sobotę - 22.10. - wsp. św. Jana Pawła II.

2. Dziś przypada XXII Dzień Papieski. Zbierane są ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik św. Jana Pawła II, wspierający młodzież zdolną, ale uboższą. Po każdej Mszy św. młodzież rozprowadza kremówki papieskie prosto z Wadowic w cenie 30 zł. i 15 zł. za opakowanie. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie wydania albumu parafialnego.

3. We wtorek - święto św. Łukasza  - przypada dzień modlitwy za pracowników służby zdrowia. Modlimy się za wszystkich, którzy dbają o nasze zdrowie.

4. Koło przyjaciół Radia Maryja zaprasza na adorację w czwartek do kaplicy, a w przyszłą niedzielę na godz. 16.30 na Różaniec i Mszę św. w intencji Ojczyzny.

5. Nabożeństwa różańcowe codziennie dla dzieci o 16.15, a dla młodzieży i dorosłych o 17.30.

6. W sobotni wieczór odśpiewaniem hymnu do Ducha Świętego rozpocznie się w naszej parafii czas misji jubileuszowych. Program został dostarczony do domów, jeśli ktoś nie otrzymał to są jeszcze wyłożone na stoliku pod chórem. Plan jest także umieszczony w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Msze święte w czasie misji w tygodniu będą o godz. 8.00 i 18.00. Nie będzie Eucharystii o 7.00 i o 17.00, nie będzie również rekolekcji adwentowych. W najbliższą sobotę w telewizji regionalnej Katowice o godz. 19.45 będzie retransmisja różańca z naszej parafii, który był nagrywany z początkiem października. Zachęcamy do wspólnej modlitwy
w czasie tego nagrania.

7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i tradycyjnie zamawiane wypominki za naszych zmarłych. Można zamawiać wypominki jednorazowe, oktawalne, półroczne i roczne - 40 zł. od osoby. Prosimy o pisanie drukowanymi literami imion i nazwisk w mianowniku. Przyjmujemy na wypominki w godzinach kancelaryjnych a także po każdej Mszy św. Kartki są wyłożone na stoliku pod chórem. Prosimy także, aby w miarę możliwości zamawiać wypominki przed głównymi uroczystościami jubileuszowymi, tzn. do kolejnej środy włącznie.

8. Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną i na potrzeby kościoła: na konto pięć rodzin - 1600 zł. i indywidualnie dwie rodziny - 400 zł.

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!