Ogłoszenia Duszpasterskie: 30.04.2023

1. Dziś przypada Niedziela Dobrego Pasterza i Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP, które będą odprawiane codziennie po Mszy św., która rozpoczyna się o godz. 17.00, a w niedzielę i święta o 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jutro przypada także wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i o 18.00; w Jaroszowie o 17.00.

3. We wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, oraz Dzień Flagi Narodowej. Zachęcamy do wywieszenia w tym dniu naszej biało-czerwonej flagi. Msza św. również w Jaroszowie o 17.00.

4. W środę uroczystość NMP Królowej Polski i Patronki naszej archidiecezji oraz święto Konstytucji 3-go maja. Msze św. o 8.00, 8.45 w Jaroszowie, 10.00 i po południu o 17.00. Suma o 10.00 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny i Strażaków, których zapraszamy z poszczególnych jednostek do wspólnej modlitwy. Również na sumie odnowimy Milenijny Akt oddania Polski Matce Bożej. Po sumie udamy się pod pomniki patriotyczne, aby złożyć kwiaty. Nabożeństwo majowe o 16.30. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W tym tygodniu przypada:

*) I czwartek miesiąca - modlitwy o powołania kapłańskie, za kapłanów i do św. Judy Tadeusza; Msza św. również w Jaroszowie o 17.00;

*) I piątek miesiąca - spowiedź przed Mszą św. poranną i od godziny 16.00; odwiedziny chorych od 9.00;

*) I sobota miesiąca - pełne nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. porannej, jest to także święto św. Ap. Filipa i Jakuba;

*) I niedziela miesiąca - zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca połączona z nabożeństwem majowym.

6. Ktokolwiek pragnie posiadać pamiątkę z jubileuszu 500-lecia kościoła, to zapraszamy
do zakupu nośnika pendrive z nagraniem uroczystości jubileuszowych w cenie 50 zł. Można to uczynić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: dwie rodziny - 600 zł.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

9. W minionym tygodniu odszedł od nas + Stefan Sokół, l. 69. Wieczny odpoczynek…

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!