Wiadomości Duszpasterskie: 21.05.2023

1. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się szczególnie
o powołania kapłańskie. Wczoraj trzech kleryków przyjęło w archikatedrze święcenia diakonatu, w tym jeden z Trzebniowa, z naszego dekanatu. W sobotę sześciu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie - jeden pochodzi z parafii Żarki Letnisko. Jutro swoją 35. rocznicę święceń kapłańskich świętuje Ks. Proboszcz, a 2. rocznicę święceń kapłańskich - Ks. Wikariusz. Wszystkich kapłanów polecamy naszym modlitwom.

 

2. We wtorek przypada w naszej parafii Doba Eucharystyczna. Adoracja w kościele rozpocznie się po Mszy św. porannej. Msze wieczorne i nabożeństwo majowe według zwykłego porządku.
O północy z wtorku na środę zapraszamy na Mszę św. - tzw. Pasterkę Eucharystyczną, po której dalszy ciąg adoracji nocnej w kaplicy adoracji. Zakończenie Doby o 6.50 w środę. Plan adoracji według ulic jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

 

3. W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych oraz dzień modlitw za Kościół w Chinach. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w czwartek na adorację do kaplicy a w niedzielę na Mszę św. w intencji Ojczyzny o 17.00.

 

4. W piątek wsp. św. Filipa Nereusza. Jest to także Dzień Matki - modlimy się o Boże błogosławieństwo dla naszych Mam, a dla zmarłych o życie wieczne.

 

5. W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym roku będzie ono poświęcone tematowi sakramentu bierzmowania, który większość z nas już przyjęła. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Szczególnie zapraszamy młodzież, która prawie równo rok temu przyjęła bierzmowanie - za nich będziemy się szczególnie modlić podczas Eucharystii. Czuwanie rozpocznie się Mszą Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godz. 18.00. Dalszy plan obejmuje śpiew Nieszporów, konferencję, nabożeństwo wielkanocne - Drogę Światła, krótką adorację Najświętszego Sakramentu oraz śpiewaną Godzinę Czytań. Zapraszamy do udziału w całości tego nabożeństwa, albo choć w niektórych punktach. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

6. Boże Ciało w tym roku rozpocznie się Mszą św. w kościele parafialnym o 11.00. Po niej procesja do czterech ołtarzy ul. Leśniowską w kierunku klasztoru. Zapraszamy do przygotowania ołtarzy: I - obok kościoła - szewcy, II - rzemieślnicy, III - stolarze, IV - przed Sanktuarium - rodzice i dzieci pierwszokomunijne. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: jedna rodzina indywidualnie - 100 zł., na konto jedna rodzina - 100 zł. i na tacę inwestycyjną.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

9. W minionym tygodniu odeszli od nas: + Zenon Zamora, l. 75 i + Marianna Skorek, l. 65. Wieczny odpoczynek…

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

Dodatkowe informacje