Wiadomości Duszpasterskie: 04.06.2023

1. Dzisiejszą niedzielą kończy się czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Jutro - 05.06. - wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

2. Wczoraj ok. 50-osobowa grupa dzieci z kl. III przystąpiła do I Komunii świętej. Dziękujemy wszystkim za trud włożony w przygotowanie tej uroczystości: rodzicom za posprzątanie placu kościelnego, dekorację kwiatową, troskę o kościół i dar dla parafii w formie pieniężnej. Dziękujemy ks. Wikariuszowi Kamilowi i p. Katechecie Adamowi Kurkowi za duchowe przygotowanie. Życzymy dzieciom i ich bliskim, aby dar Komunii Świętej rozpalił ich miłość do Jezusa. Od jutra gromadzą się w białym tygodniu na Mszy św. o godz. 17.00, a w sobotę wyjeżdżają na pielgrzymkę i wycieczkę do Wadowic.

 

3. Bierzmowanie w naszej parafii jest zaplanowane na poniedziałek, 19 czerwca. Przystąpi do tego sakramentu młodzież z kl. VIII i starsi. Rozważaliśmy też wcześniejsze dopuszczenie do bierzmowania klasy VII, ale ostatecznie nie zdecydowaliśmy się na ten krok. Spotkanie dla kandydatów z kl. VIII i starszych odbędzie się we wtorek o 19.00 na plebanii.

 

4. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00, 8.45 w Jaroszowie oraz suma
o 11.00, a po niej procesja do czterech ołtarzy, umieszczonych w tradycyjnych miejscach
i przygotowanych przez poszczególne grupy. Zapraszamy całą asystę, służbę liturgiczną, osoby do feretronów, Panie Różańcowe, Rycerzy św. Jana Pawła II - do baldachimu, OSP i Orkiestrę Dętą, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do niesienia poduszek. Prosimy o dekorację posesji na trasie procesji. Zapraszamy także na oktawę Bożego Ciała - od piątku po Mszy św. o 17.00 procesja ze śpiewem Litanii do NSPJ.

 

5. W przyszłą niedzielę kl. IV będzie przeżywać rocznicę I Komunii Świętej o godz. 10.00. Zapraszamy na próbę w piątek po Bożym Ciele na godz. 15.30. Wtedy będzie również spowiedź dla dzieci i ich rodzin.

 

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: cztery rodziny indywidualnie - 1000 zł., na konto jedna rodzina - 600 zł., od chorych - 1650 zł.

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

8. W minionym tygodniu odeszli od nas: + Halina Labocha, l. 87, + Emilia Kołacz, l. 84 i Piotr Fiutek, l. 32 - jutro o 14.00 odbędzie się jego pogrzeb. Wieczny odpoczynek…

 

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

Dodatkowe informacje