Wiadomości Duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2012

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła : jutro w Bazylice Archikatedralnej rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej.
  2. Dzisiaj w naszej parafii – Uroczystość Odpustowa św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza. Na Mszy św. o g. 12.00 – modlitwie przewodniczyć będzie Ks. Bp Jan Wątroba, który dokona również poświęcenia odnowionej elewacji kościoła i 4 odnowionych figur. Przypominamy, że w związku z tą Uroczystością, nie będzie Mszy św. o g. 15.30.
  3. W czwartek – 1 XI  – Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele Msze św. o g. 8.oo i 17.oo., a na cmentarzu grzebalnym : o g. 10.00 – procesja z wypominkami jednorazowymi, i o g. 11.00 – Msza św., natomiast w kościele parafialnym – wypominki oktawalne z modlitwą różańcową od 2 - 9 XI o g. 16.15,  a ok. g. 17.00 - Msza św. za zmarłych.
  4. 2 XI – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, a zarazem to I piątek miesiąca. Do południa odwiedziny u chorych, a po południu od g. 16.00 - okazja do spowiedzi św. [od 14.15 – spowiedź i Msza św. w Jaroszowie]
  5. 3 XI – I sobota miesiąca – zapraszamy na Apel Maryjny na g. 21.00.
  6. W najbliższą sobotę – spotkanie przygotowujących się do S. Bierzmowania ma grupa młodsza.
  7. 17.XI.  w sobotę – dla chętnej młodzieży jest organizowany wyjazd autokarem do Cz-wy [do Katedry] na spotkanie modlitewne grupy Mamre. Chęć wyjazdu należy zgłaszać do Ks. Sławka.
  8. Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami rozpoczęły się prace mające na celu demontaż urządzeń nadawczych GSM z wieży kościoła parafialnego. Prace te potrwają do końca tego roku.
  9. Wszystkie dzieci uczęszczające na swoje nabożeństwo różańcowe informujemy, że jutro przychodzą ostatni raz, na g. 16.15.
  10. Na spłacenie naszych zobowiązań finansowych związanych z odnowieniem kościoła, dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli swoje ofiary.