Wiadomości Duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2012

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła : w piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, a w sobotę wspomnienie – św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.
  2. Dzisiaj – z racji I niedzieli m-ca, po ostatniej Mszy św. spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca a po nim – w sali parafialnej, krótkie spotkanie Rodziny Radia Maryja.
  3. Jutro – czyli w pierwszy poniedziałek m-ca zapraszamy do Kaplicy Adoracyjnej, na modlitewne godzinne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie zaraz po ostatniej Mszy św. czyli ok. 18.45.
  4. W najbliższą sobotę – spotkanie przygotowujących się do S. Bierzmowania ma grupa starsza.
  5. W następną niedzielę – 11.XI – Msza św. w intencji Ojczyzny - o g. 10.00.
  6. Jeszcze raz przypominamy, że 17.XI.  w sobotę – dla chętnej młodzieży jest organizowany wyjazd autokarem do Cz-wy [do Katedry] na spotkanie modlitewne grupy Mamre. Chęć wyjazdu należy zgłaszać do Ks. Sławka.
  7. Wszystkie dzieciątka uczęszczające na swoje nabożeństwo różańcowe, dzisiaj po Mszy św. o g. 10.oo. na sali parafialnej mają zakończenie konkursu różańcowego.
  8. Wszystkim solenizantom m-ca listopada składamy najlepsze życzenia.
  9. Na spłacenie naszych zobowiązań finansowych związanych z odnowieniem kościoła, wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy. Taca w następną niedzielę – na WSD w Częstochowie.
  10. Wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich zmarłych na naszym cmentarzu grzebalnym, robiącym porządki przy mogiłach zmarłych – dziękujemy za coraz większą współodpowiedzialność za nasz cmentarz, za coraz większy, z roku na rok coraz bardziej zauważalny, szacunek dla tego miejsca, za odnoszenie śmieci, odpadów na wyznaczone miejsca. To bardzo ładnie, bo przecież to wyjątkowe miejsce na mapie naszego miasta i naszej parafii, chociaż wymaga jeszcze wiele pracy. Ale wszystko po kolei, na miarę naszych możliwości finansowych.
  11. W ubiegłym m-cu odeszli do wieczności: Henryka Motyl, Bogumiła Fryndt, Stanisława Nowakowska, Katarzyna Pasikowska, Antoni Podgórski, Helena Czernecka, Zbigniew Nowak, Andrzej Dzieża. Jeszcze raz w naszej modlitwie polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek…”