Wiadomości Duszpasterskie: 31.12.2023

1. Dziś na sumie modlimy się w intencji małżeństw, przeżywających swój jubileusz. O godz. 17.00 modlitwa za wszystkich zmarłych w 2023 roku oraz nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne ze śpiewem Te Deum za wszelkie dobrodziejstwa minionego roku.

2. Jutro - 1 stycznia - obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Na każdej Mszy św. ks. Proboszcz dokona sprawozdania za miniony rok. Jest to Światowy Dzień Modlitw o pokój. Można zyskać odpust zupełny za śpiew hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.

3. We wtorek wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. W nadchodzący pierwszy czwartek miesiąca modlitwy o powołania kapłańskie.

4. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo po Mszy wieczornej. Spowiedź przez Mszą poranną
i od godz. 17.00. Odwiedziny chorych - z racji wizyty duszpasterskiej - odbędą się w lutym.

5. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego - Msze św. z poświęceniem kadzidła w porządku niedzielnym. Po sumie wyruszy Orszak Trzech Króli - zapraszamy do radosnego świadectwa wiary.

6. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Msza św. o 11.30 w intencji ochrzczonych w 2023 roku.

7. Ze względu na czas wizyty duszpasterskiej Msze św. w styczniu będą się odbywały o godz. 7.00 i o 18.00. Dalszy plan kolędy na stronie głównej.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: dwie rodziny - 250 zł.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. W minionym tygodniu odszedł od nas: + Jan Stolarski, l. 67. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia oraz obfitości łask Bożych w nadchodzącym roku!