Wiadomości Duszpasterskie: 24.12.2023

1. Dziś Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30; po południu nie ma Mszy św. Zachęcamy
do chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i tradycyjnych zwyczajów wigilijnych - łamanie się opłatkiem, modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii, śpiew kolęd. Pasterka w Jaroszowie o 22.00, w kościele o północy - taca z pasterki przeznaczona na fundusz obrony życia.

2. Jutro uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 11.30; po południu nie ma Mszy św.

3. We wtorek święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. z poświęceniem owsa według porządku niedzielnego. Taca na archidiecezjalne uczelnie katolickie. Po Mszy wieczornej zapraszamy na jasełka, przygotowane przez rodziny naszej parafii.

4. W środę święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty - poświęcenie wina. W czwartek - świętych Młodzianków, męczenników.

5. W piątek przypada 12. rocznica mianowania Pasterza archidiecezji częstochowskiej - ks. abp. Wacława Depo. Jego osobę polecamy modlitwom. W tym dniu obowiązuje nas post, ponieważ dni w oktawie Bożego Narodzenia nie mają rangi uroczystości.

6. W najbliższą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ponawiamy zaproszenie dla jubilatów do wspólnej modlitwy w Waszej intencji - Msza św. od Waszych duszpasterzy będzie o 11.30. O godz. 17.00 odbędzie się Msza św. w intencji wszystkich zmarłych w 2023 roku. Również tego wieczoru odbędzie się nabożeństwo na zakończenie roku cywilnego.

7. Rozpoczynamy czas wizyty duszpasterskiej wg porządku podanego na stronie głównej. W czasie kolędy będą poruszane tematy: przygotowania się do przeżycia peregrynacji obrazu Matki Bożej, praktyki religijne: Msza św., modlitwa, rekolekcje, sprawa starej plebanii (rozbiórka czy coś innego? Budowa dzwonnicy, parkingu, kaplicy, garażu…?). Dzieci i młodzież przygotowują na spotkanie z kapłanem zeszyty do religii.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: dwie rodziny - 400 zł., na konto - 300 zł.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego czasu Świąt Narodzenia Pańskiego!