Wiadomości Duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2012

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła : jutro – wspomnienie : Bł. Salomei, Dziewicy; we wtorek : św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera; w środę wspomnienie : Ofiarowania NMP; w czwartek : św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy; a w sobotę świętych męczenników Kościoła na wschodzie.
  2. Z racji wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, bardzo serdecznie zapraszamy oba nasze parafialne chóry i orkiestrę, w najbliższy czwartek na Mszę św. na g. 18.00 a następnie na spotkanie w sali parafialnej. Natomiast w następną niedzielę na dwóch Mszach św., swoim śpiewem chóry oddając cześć Bogu, jeszcze raz uczczą swoją patronkę.
  3. W najbliższą sobotę – spotkanie przygotowujących się do S. Bierzmowania ma grupa starsza. Również w sobotę jest możliwość wyjazdu w godzinach wieczornych, na modlitewne czuwanie do Wspólnoty Sióstr Baranka w Choroniu. Natomiast w następną niedzielę czyli w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, delegacja naszej młodzieży, która ostatnio przyjęła S. Bierzmowania, będzie reprezentować naszą parafię w Archikatedrze w Częstochowie.
  4. Na spłacenie naszych zobowiązań finansowych związanych z odnowieniem kościoła, wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.
  5. Pan organista od jutra zacznie roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Rozpocznie od Jaroszowa, Zawady, Czatachowej a następnie od najdalej odsuniętych od centrum dzielnic naszej parafii. Oczywiście, że opłatki można nabyć w różnych miejscach np. na rynku [ gdzie nie będą one poświęcone ]. Wiemy jednak wszyscy, że przecież w Wigilię w trakcie łamania się i składania sobie życzeń, chodzi oto by w tym symbolicznym geście życzyć sobie wzajemnie wszelkiego dobra i Błogosławieństwa, które to wartości, swoje źródło mają w samym Bogu. Stąd staramy się aby np. noszone medaliki, obrączki ślubne czy inne używane przez nas rzeczy, były poświęcone, bo będą nam przypominać, że gdy używamy czy korzystamy z nich, kierując się przy tym żywą wiarą, to stają się one źródłem i bodźcem dla naszego uświęcenia ]. Także i ten opłatek – nie poświęcony – stanie się w tym momencie czysto zewnętrznym, pustym gestem. To jeden na pewno bardzo ważny chrześcijański element przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. A druga strona – to, nabywając opłatki rozprowadzane przez parafię, utożsamiamy się – łączymy z całą wspólnotą parafialną, natomiast składając materialny swój dar serca, zresztą zawsze na miarę swoich możliwości, w tym roku wspieramy całe to dokonane wielkie dzieło odnowy naszej świątyni. I za takie podejście do tego tematu i okazywaną pomoc – już teraz z góry dziękujemy.
  6. W bieżącym tygodniu zostanie powołana Duszpasterska Rada Parafialna, której członkowie w następną niedzielę złożą swoją przysięgę.
  7. W zakrystii można nabyć w cenie 30 zł. - książkę Papieża Benedykta XVI zatytułowaną :”Radość wiary”, która może być bardzo przydatną lekturą na okres przeżywanego w całym Kościele – Roku Wiary.
  8. Dzisiejszy nr. Tygodnika „Niedziela” – zawiera artykuł z naszej Uroczystości Odpustowej, połączonej z poświęceniem odnowionego kościoła. Cena 1 egz. – 4 zł.