Wiadomości Duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2012

1. W liturgii Kościoła – w piątek przypada:  Święto św. Andrzeja, Apostoła.
  2. 1 XII. – z racji I soboty miesiąca, wszystkich czcicieli Matki Bożej, zapraszamy na Apel Maryjny o g. 21.00.
  3. W najbliższą sobotę – spotkanie przygotowujących się do S. Bierzmowania ma grupa młodsza.
  4. Za tydzień rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny – czyli Okres Adwentu. Wszystkie nasze wróbelki zapraszamy do corocznego udziału w konkursie adwentowym. Dzieciątka przychodzą na Roraty w każdym tygodniu od poniedziałku do piątku, o g. 17.00. Spróbujmy przygotować lampiony, które być może służyły nam w ubiegłym roku lub wykonać nowe. Tak jak zwykle kilka minut przed 17.oo, gromadzimy się przy głównym wejściu , pod chórem.
  5. 4 XII. we wspomnienie św. Barbary – choć jeszcze o tym przypomnimy – już dzisiaj zapraszamy wszystkich górników, solenizantki i wszystkich chętnych, na Mszę św. odprawianą w kościółku św. Barbary o g. 18.00.
  6. W tym roku rekolekcje adwentowe będą w dniach: 20-23 XII., czyli w ostatnim  tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Biskup Antoni Długosz. Dokładny program  będzie podany do naszej wiadomości, będzie zamieszczony na stronie internetowej parafii a także w kolejnym numerze - „Zwiastuna” czyli naszej parafialnej gazetki. W następna niedzielę, wychodząc z kościoła będziemy mogli zabrać taki egzemplarz, w którym m.in. jest także pierwsza część, bardzo ważnego dla nas artykułu w przeżywanym „Roku Wiary”, dotyczącego odpustów jakie możemy zyskać w tym okresie.
  7. W zakrystii już od dzisiaj można nabyć kartki świąteczne, z opłatkiem lub bez, wydane w różnych formach np. rozkładanej szopki.
  8. Na spłacenie naszych zobowiązań finansowych związanych z odnowieniem kościoła, wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękujemy.
  9. W bieżącym tygodniu została powołana Duszpasterska Rada Parafialna, której członkowie składając w sercu przed Bogiem przysięgę, będą stanowić pomocniczy organ w strukturach duszpasterskich naszej parafii. Za dotychczasowe wielkie zaangażowanie w życiu parafii i na dalszą piękną współpracę dla wspólnego dobra – Ks. Proboszcz dziękuje i poleca ich Bogu w modlitwie.
  10. W zakrystii można jeszcze nabyć w cenie 30 zł. - książkę Papieża Benedykta XVI zatytułowaną :”Radość wiary”, która może być bardzo przydatną lekturą na okres przeżywanego Roku Wiary.
  11. Uczniowie Gimnazjum Jana Pawła II w Żarkach, tak jak w roku ubiegłym, chcąc pomóc mieszkańcom Domu Samotnej Matki i Dziecka w Żarkach, zapraszają do włączenia się w tę akcję, poprzez ofiarę składaną do puszki w następną niedziele po każdej Mszy św.
  12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Koła Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  13. Dzisiaj pod koniec każdej Mszy św. odmawiamy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego – Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, by uzyskać odpust zupełny. Natomiast po głównej Mszy św. [po Sumie], czynimy to przed wystawionym Najświętszym Sakramencie w sposób uroczysty. Przyklęknijmy więc teraz by z wiarą i pokorą zawierzyć siebie i naszych bliskich – Panu Bogu.