Wiadomości Duszpasterskie – I Niedziela Adwentu – 02.12.2012

1. W liturgii Kościoła – w poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera; w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła; a w sobotę: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej racji Msze św. w sobotę – jak w niedzielę, oprócz Mszy św. o 15.30.
  2. Rozpoczęliśmy Nowy Rok Liturgiczny - Adwent 2012. Zapraszamy na codzienne „Roraty” odprawiane rano o g. 7.00 i dla pracujących, młodzieży i dzieci po południu o g. 17.00. Jeszcze raz zapraszamy dzieciątka do udziału w konkursie adwentowym. Kto tylko ma taką możliwość, to z przygotowanymi lampionami, zbieramy się przy głównym wejściu pod chórem o g. 16.55 i uroczyście podchodzimy do ołtarza.
  3. Jutro z racji I poniedziałku m-ca, zaraz po ostatniej Mszy św. czyli ok. 18.30 zapraszamy na kilkudziesięciominutową adorację przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, ale nie w Kaplicy Adoracji lecz  tutaj w kościele przy głównym ołtarzu. Nabożeństwo przy udziale młodych poprowadzi jeden z kapłanów.
  4. W tym tygodniu przypada: I czwartek i I piątek m-ca. W piątek do południa odwiedziny u chorych, a po południu okazja do comiesięcznej spowiedzi św.
  5. W najbliższą sobotę – spotkanie przygotowujących się do S. Bierzmowania ma grupa starsza.
  6. Wychodząc z kościoła, możemy zabrać egzemplarz nowego numeru naszego kwartalnika parafialnego o nazwie:”Zwiastun”. Jest w nim I część informacji na temat odpustów, które możemy zyskiwać w przeżywanym „Roku Wiary” a także szczegółowy program Rekolekcji, które poprowadzi Ks. Bp Antoni Długosz. Rekolekcje adwentowe będą w dniach: 20 - 23. XII., czyli w ostatnim  tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia.  Żeby wystarczyło dla wszystkich rodzin, prosimy aby tylko 1 osoba z każdej rodziny zabrała biuletyn. Ponieważ w kościele nie zawsze jesteśmy razem obok siebie, mamy taką propozycję, może w takiej kolejności: jeżeli jest na Mszy św. tatuś lub dziadziuś, to on zabiera  biuletyn, jeżeli nie ma ich, to mamusia lub babcia a jeżeli na danej Mszy św. i ich nie ma, to najstarsze dziecko z rodzeństwa.
  7. 4 XII we wtorek, we wspomnienie św. Barbary, jeszcze raz zapraszamy wszystkich górników, solenizantki i wszystkich chętnych, na Mszę św. odprawianą w kościółku św. Barbary o g. 18.00.
  8. W zakrystii nadal można nabyć kartki świąteczne z kopertami, z opłatkiem lub bez, wydane w różnych formach np. w postaci rozkładanej szopki; w zależności od rodzaju, ceny: 1.50 zł. lub 2 zł.