Wiadomości Duszpasterkie – II Niedziela Adwentu – 09.12.2012

1. W liturgii Kościoła – w czwartek – wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy; a w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.
  2. Od następnej niedzieli rozpoczynają się Dni Kwartalne modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  3. W najbliższą sobotę – spotkanie przygotowujących się do S. Bierzmowania ma grupa młodsza.
  4. Ci wszyscy, którzy jeszcze nie mają ostatniego numeru, naszego parafialnego biuletynu o nazwie „Zwiastun”, w którym oprócz informacji nt. odpustów jest szczegółowy program Rekolekcji Adwentowych, prosimy aby wychodząc z kościoła, zabrali dla siebie i dla tych, którym mogliby lub chcieliby przekazać.
  5. Na rzecz Domu Samotnej Matki i Dziecka w Żarkach, w ramach organizowanej pomocy przez uczniów Gimnazjum, zebrano łącznie 1053,01 zł. W imieniu mieszkańców Domu, dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę pomoc. Dzisiejsza taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego a po Mszach – zbiórka na Kościoły na wschodzie, szczególnie z terenów najbardziej prześladowanych. Natomiast taca w następną niedzielę na – na spłacanie zaciągniętych długów w związku z odnowieniem kościoła.
  6. Za składane indywidualne ofiary, z serca – dziękujemy.
  7. Dzisiaj o g. 17.00 – Msza św. o trzeźwość i uwolnienie z nałogów a po niej spotkanie w sali parafialnej.
  8. Informujemy, że dla chętnej młodzieży, jest organizowany wyjazd na narty - 18-24 luty 2013 r. -  w czasie ferii zimowych. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt z księdzem Piotrem.