Wiadomości Duszpasterskie – III Niedziela Adwentu – 16.12.2012

1. W najbliższy piątek – jako III piątek m-ca – po Mszy św. o g. 17.00, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Od czwartku w naszym kościele rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe. Rozpoczęcie o g. 17.00. Szczegółowy plan znajduje się w parafialnym biuletynie, który możemy jeszcze zabrać dla siebie lub innych osób ze stolika pod chórem, na stronie internetowej naszej parafii, przy drzwiach wyjściowych z kościoła oraz w gablocie. Zmiana jaka nastąpiła z powodu zajęć Ks. Biskupa, dotyczy czwartku. Otóż w najbliższy czwartek o g. 17.00 będzie zapowiadana uprzednio – Msza św. połączona z krótkim nabożeństwem przygotowującym nas do rozpoczęcia Rekolekcji ale jeszcze bez udziału Ks. Biskupa. Natomiast będzie on już następnego dnia od g. 8.00 rano. Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy – mimo różnych przedświątecznych zajęć - do żywego udziału w tych świętych godzinach, naszego prawdziwego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  3. Młodzież przygotowująca się do S. Bierzmowania nie ma spotkania w najbliższą sobotę, ale obie grupy biorą udział w rekolekcjach adwentowych, a w sposób szczególny w piątek po Mszy św. o g. 17.00, pozostają w kościele na spotkanie z rekolekcjonistą, czyli z Ks. Bp Antonim  Długoszem.
  4. Natomiast dzieciątka ze szkoły podstawowej swoje spotkanie z Ks. Biskupem będą miały również w piątek ale nieco wcześniej, czyli o g. 16.30.
  5. Dzień spowiedzi – w sobotę w godzinach od 7.30 – 9.30 i po południu od 16.00 – 18.30.
  6. Na wykonane prace przy remoncie kościoła, za składane  ofiary, z serca – dziękujemy.
  7. Jeszcze raz podajemy informację, że dla chętnej młodzieży, jest organizowany wyjazd - w lutym 2013 r. - czasie ferii zimowych. W sprawie szczegółów prosimy o kontakt z księdzem Piotrem.
  8. W zakrystii nadal można zaopatrzyć się w kartki świąteczne, oraz nabyć „Moje Pismo Tęcza” dla dzieci w cenie 5 zł. Aktualny nr. zawiera: inscenizację i szopkę Bożonarodzeniową a także dołączony poświęcony opłatek.
  9. Pan organista praktycznie zakończył roznoszenie opłatków, jeżeli ktoś z różnych racji ich nie otrzymał, może je nabyć w zakrystii lub na plebanii.
  10. Powtórne odwiedziny u chorych jeszcze raz przed Świętami będą  w najbliższy piątek [a nie w sobotę] – od g. 9.00.
  11. Już dzisiaj informujemy, że w tygodniu po 23 XII – czyli od Wigilii, kancelaria parafialna będzie czynna w następujące dni: 24 XII - w poniedziałek od g. 8.00 – 10.00; 25 i 26 XII czyli w Święta – nieczynna; 27 XII – w czwartek czynna od 18.30 – 20.00 a 28 XII – w piątek: od 8.00 – 10.00.
  12. Wizytę duszpasterską tzw. kolędę, rozpoczniemy z jednodniową przerwą po Świętach czyli – od 28.XII, tradycyjnie od Jaroszowa, Czatachowy i Zawady. Szczegóły będą podane w następną niedzielę.