Wiadomości Duszpasterskie – Święto Św. Rodziny – 30.12.2012

1. Jutro kończymy rok kalendarzowy 2012. Msze św.: o g. 7.00 oraz Msza św. koncelebrowana o g. 17.00 a po niej nabożeństwo na zakończenie starego roku. Zapraszamy.
  2. We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok – 2013, w który przeżywamy Uroczystość:  Świętej Bożej Rodzicielki Maryi a zarazem to dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę: nie będzie tylko Mszy św. o g. 15.30.  We wtorek ze względu na Uroczystość Kościelną – kancelaria jest nieczynna.
  3. W środę wspomnienie świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.
  4. W tym tygodniu: I czwartek m-ca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne; I piątek – po południu okazja do spowiedzi oraz I sobota m-ca, o 21.00 Apel Maryjny, na który serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że w m-cu styczniu, ze względu na kolędę,  nie ma odwiedzin u chorych. W I piątek w Jaroszowie spowiedź i Msza św. rozpocznie się kilkanaście minut później czyli ok. 14.45.
  5. W najbliższy piątek – czyli I piątek m-ca [ a nie w I poniedziałek ] zapraszamy na comiesięczną godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji, zaraz po ostatniej Mszy św. czyli ok. 18.30.
  6. W następną niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywana Ur. Trzech Króli. Jest to zarazem rocznica święceń biskupich, Ks. Bp Antoniego Długosza, naszego adwentowego rekolekcjonisty. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Jak co roku w Ur. Trzech Króli po każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy.
  7. W tym tygodniu wizyta duszpasterska – kolęda we wszystkie dni oprócz 1.I. – czyli oprócz wtorku.
  8. Ze względu na wizytę duszpasterską – kolędę, do końca stycznia 2013 r. nie będzie w tygodniu Mszy św. o g. 7.30.
  9. Spotkanie opłatkowe w sali parafialnej dla członków Akcji Katolickiej i chętnych, którzy pragnęli by się włączyć w działalność tej grupy parafialnej, będzie w najbliższą niedzielę po Mszy św. o g. 17.00. Ks. Piotr opiekun tej grupy serdecznie zaprasza.
  10. Kierownictwo Domu Kultury w Żarkach zaprasza na koncert kolęd w najbliższą sobotę na g. 16.00.  Natomiast w naszym kościele doroczny koncert kolęd będzie za 3 tygodnie: 20. I. 2013. Dokładne godziny podamy w następną niedzielę.
  11. W kończącym się m-cu XII. odeszli do wieczności: Kazimierz Kołacz, Stanisław Rakowski, Leokadia Wyporska, Zofia Sroka, Jerzy Małota, Genowefa Rudnicka, Kazimierz Płaczek, Marian Pentak, Marian Mizerski, Józef Strzelczyk, Jan Banik, Jerzy Kiwiorski, Bogusława Szczepańska, Józef Wyporski, Cecylia Grucela. Jeszcze raz polecając ich Bożemu Miłosierdziu powstańmy i módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”