Wiadomości Duszpasterskie – Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2013

1. W następną niedzielę – w Święto Chrztu Pańskiego – kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia a od następnego dnia rozpoczyna w liturgii, tzw. okres zwykły. Taca z dzisiejszej niedzieli – na Krajowy Fundusz Misyjny, a z następnej  – na WSD w Częstochowie.
  2. W dniu dzisiejszym – tradycyjne poświecenie: złota, kadzidła i kredy. Przy wyjściu z kościoła proponujemy aby jeden przedstawiciel rodziny, np. najstarszy lub ktoś z rodziców zabrał kawałek kredy i w tych domach, w których już odbyła się wizyta duszpasterska – kolęda, wypisali na drzwiach swoich domów: rok – 2013 i pierwsze litery imion mędrców: K+M+B. Od poniedziałku w tych domach gdzie będzie kolęda, te symbole będą pisać ministranci.
  3. Jeżeli nie mamy w domu wody święconej, możemy podejść w ciągu dnia i zabrać z naczynia wystawionego w kruchcie kościoła.
  4. Wszystkim składającym swoje indywidualne ofiary na spłatę zobowiązań związanych z odnowieniem kościoła, z całego serca dziękujemy.
  5. Jeszcze raz prosimy aby wszystkie dzieciątka, które brały udział w Roratach, najpóźniej do następnej niedzieli, oddały swoje plansze abyśmy mogli podsumować konkurs adwentowy.
  6. Dzisiaj po Mszy św. o g. 17.00, zapowiadane spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej.
  7. W następną niedzielę na takie spotkanie, też po Mszy św. o g. 17.00, bardzo serdecznie zapraszamy członków parafialnego Zespołu Radia Maryja.
  8. Dzisiaj z racji I niedzieli m-ca, na krótkie spotkanie po ostatniej Mszy św., do Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, zaprasza ks. Proboszcz.