Wiadomości Duszpasterskie – II Niedziela Zwykła – 20.01.2013

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro - wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy; w czwartek – św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła; w piątek – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; a w sobotę  wspomnienie – św. Tymoteusza i Tytusa.
  2. Dzieci klas II i ich rodziców zapraszamy w najbliższy piątek na spotkanie  w sali parafialnej w celu pierwszych przymiarek strojów komunijnych. Ze względów praktycznych, zapraszamy w dwóch grupach: na g. 17.00 – dziewczynki a na g. 18.00 – chłopców. W przypadku niemożności przyjścia na konkretną godzinę, spróbujmy dotrzeć tak jak jest to możliwe, mieszcząc się w tych dwóch godzinach.
  3. Wszystkim składającym swoje ofiary na spłatę zobowiązań związanych z odnowieniem kościoła, z całego serca dziękujemy.
  4. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim naszym drogim parafianom za czas kolędowy, za okazaną życzliwość, za pomoc materialną na rzecz spłacenia należności za ostatnio wykonane prace, za gościnność – podejmowanie posiłkami. Za wszystkie objawy ludzkiej życzliwości, niech Dobry Bóg wynagradza swoimi darami, które najbardziej są nam potrzebne.
  5. Wszyscy ci nasi parafianie, którzy z różnych racji nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym kolędowym terminie, a mają takie życzenie, mogą umówić się z konkretnym księdzem, by przy wspólnej modlitwie dokonać dorocznego poświęcenia mieszkania.
  6. Przy tej okazji jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim osobom, które bardzo często bezimiennie dbają o wystrój np. Kaplicy Adoracji w naszym kościele, ofiarując kwiaty, lub ustawiają je przy figurach, kapliczkach lub krzyżach na terenie całej naszej parafii.
  7. Szczegóły dotyczące informacji Urzędu Miasta, o naborze wniosków o udzielenie dotacji na demontaż, rozbiórkę, transport i utylizację pokryć dachowych zawierających azbest – są wywieszone w gablocie. Termin składania niezbędnych dokumentów upływa – 8 II 2013 r.