Wiadomości Duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 27.01.2013

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: jutro - wspomnienie - św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Bosko, Prezbitera;
  2. 1 II  – w pierwszy piątek m-ca, od g. 8.30 odwiedziny u chorych a po południu okazja do comiesięcznej spowiedzi i Komunii św.
  3. Od 1 II po przerwie kolędowej wraca Msza św. o g. 7.30.
  4. W sobotę – 2 II  przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy św. w sobotę – taki jak w niedzielę [nie ma tylko Mszy św. o g. 15.30], natomiast w Jaroszowie jak co roku Msza św. o g. 18.00. Na początku każdej Mszy św. – poświęcenie świec.
  5. Jest to zarazem I sobota m-ca, wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Apel Maryjny o g. 21.00.
  6. 2 II  – jest obchodzony w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Wszystkim Wspólnotom Zakonnym, znajdującym się na terenie naszej parafii, składamy najlepsze życzenia wraz z modlitwą.
  7. Również 2 II  – przypada pierwsza rocznica, uroczystego rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego – Arcybiskupa Wacława Depo. Pamiętajmy w tym dniu i wspierajmy jego osobę naszą modlitwą.
  8. Wszystkim składającym swoje ofiary na spłatę zobowiązań związanych z odnowieniem kościoła, z całego serca dziękujemy.
  9. W następną niedzielę [pierwszą w miesiącu] – o g. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. w intencji członków Żywego Różańca oraz zmiana tajemnic różańcowych.