Wiadomości Duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła – 03.02.2013

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: we wtorek – wspomnienie – św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy; w środę św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  2. Jutro, tj. 4 II bezpośrednio po Mszy św. o g. 18.00 zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez grupę MAMRE.
  3. Pierwszy czwartek m-ca, to dzień modlitw w intencji kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z terenu naszej parafii.
  4. W czwartek 7 II o godz. 18.45 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy na nie wszystkich członków i sympatyków.
  5. W naszym województwie, praktycznie już od najbliższej soboty rozpoczynają się ferie zimowe. Wszystkich wyjeżdżającym i pozostającym na miejscu, życzymy udanego odpoczynku i nabrania sił do dalszej nauki i pracy. Przypominamy jednak, że z dniem 13 lutego – rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Dla każdego katolika to bardzo szczególny czas refleksji nad sensem i celem własnego życia. To okres głębokiej modlitwy, czas w którym bardzo często podejmujemy osobiste wyrzeczenia i umartwienia. Tak się składa, że w tym roku podczas ferii, właśnie – 13 II  – przypada Środa Popielcowa, dzień w którym wszystkich katolików [bez względu na wiek] obowiązuje post ścisły. Pamiętajmy o tym, byśmy przypadkiem w ferworze zabaw i rozrywek, nie pogubili się już na starcie Wielkiego Postu. Niech więc każdy dzień naszego życia ale i także szczególnie zbliżający się okres ferii, będzie okazją do dawania świadectwa, że jesteśmy ludźmi głębokiej wiary, która nie jest tylko niedzielnym dodatkiem ale fundamentem. O takie świadectwo naszego życia zabiegajmy – szczególnie w przeżywanym Roku Wiary.
  6. Wszystkim składającym swoje ofiary na spłatę zobowiązań związanych z odnowieniem kościoła, z całego serca dziękujemy.
  7. W następna niedzielę – jako II niedzielę m-ca, o g. 17.00 Msza św. o trzeźwość w naszych rodzinach i uwolnienie z nałogów, a po niej spotkanie w sali parafialnej. Serdecznie zapraszamy.