Wiadomości Duszpasterskie - 1 Niedziela Wielkiego Postu - 17.02.2013

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w piątek - Święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
  2. Przypominamy o Nabożeństwach odprawianych w Okresie Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa dla dzieci - piątki o g. 16.15.
  3. dla dorosłych i młodzieży - piątki o g. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w niedziele o g. 16.30.
  4. Koło Przyjaciół Radia Maryja, działające w naszej Parafii, w najbliższy czwartek wyznacza wszystkim swoim członkom całodzienny dyżur adoracji czuwania, przed Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Adoracyjnej. Do modlitwy w intencjach, które podane są w gablocie przed kościołem, zaprasza wszystkich chętnych, którzy tego dnia w godzinach od 7.00 -18.30, będą mogli i zechcą się włączyć poprzez osobistą modlitwę. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich sympatyków, będzie w następną niedzielę po ostatniej Mszy św.
  5. Od dzisiaj w każdą niedzielę Wielkiego Postu, w miejsce śpiewanych Godzinek przed pierwszą Mszą św. o 7.30, będzie odprawiane Nabożeństwo Pokutne. Jeżeli to tylko możliwe, spróbujmy chociaż raz w nim uczestniczyć [mimo wczesnej pory dnia]. Natomiast jeszcze raz przypominamy, że już na stałe włączamy pod koniec każdej Mszy św. modlitwę do św. Michała Archanioła o pomoc w walce ze złem. Z pewnością w niedługim czasie nauczymy się jej na pamięć i wspólnie będziemy odmawiać.
  6. Program Rekolekcji Wielkopostnych dla dorosłych i uczniów Szkoły Podstawowej, które będą przeprowadzone w tym samym terminie oraz dla młodzieży Szkół Średnich i Gimnazjum w innym terminie - jest wywieszony w gablocie i przy drzwiach wyjściowych z kościoła. Uczyńmy niemal wszystko co możliwe aby w nich wziąć udział.
  7. Pierwsze spotkanie po feriach dla młodzieży przygotowującej się do S. Bierzmowania, będzie za dwa tygodnie w sobotę o g. 12.00. Informacja ta dotyczy grupy starszej.
  8. Wielki Post - to szczególny czas do świadczenia sobie miłosierdzia chrześcijańskiego, choć jak życie pokazuje, czynimy to przez cały rok. Ponieważ, już wielokrotnie niektórzy z Was pytali czy komuś może się przydać lub potrzebuje konkretnej rzeczy, którą mogliście w danym momencie przekazać, zwracamy się z prośbą o pomoc dla jednej z rodzin, znajdującej się w trudnej sytuacji o pomoc w ofiarowaniu choćby najprostszej kuchenki gazowej i butli na gaz. Ewentualne informacje, prosimy przekazać do Ks. Proboszcza.
  9. Wszystkim, nadal składającym swoje ofiary na potrzeby Kościoła, z całego serca dziękujemy. W następne niedzielę, zbiórka do puszek, na pomoc Kościołowi w Świecie.