Wiadomości Duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu – 24.02.2013

1. W tym tygodniu przypada: I piątek i I sobota m-ca. W piątek jak zwykle okazja do comiesięcznej spowiedzi i Komunii św.- w Jaroszowie od g. 14.15 a w Żarkach od g. 16.00.  Do południa odwiedziny u chorych. [ w miesiącu marcu odwiedziny chorych będą miały miejsce jeszcze raz w czasie rekolekcji wielkopostnych – w dniu: 20.III. W piątek przypada również – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy cierpieli lub oddali swe życie, za suwerenną i niepodległą Polskę.
  2. W sobotę zapraszamy na Apel Maryjny na g. 21.00.
  3. Młodzież przygotowująca się do S. Bierzmowania – gr. starsza – w najbliższą sobotę, ma swoje spotkanie o g. 12.00.
  4. W sposób szczególny pamiętajmy w naszych modlitwach o kończącym w tym tygodniu, swoją posługę na Stolicy Piotrowej – Papieżu Benedykcie XVI.  W czwartek, w sam dzień zakończenia Pontyfikatu, zapraszamy na Mszę św. o g. 17.00 a po niej na specjalne nabożeństwo dziękczynne.
  5. Składającym – indywidualnie - swój dar serca, na kontynuowanie żmudnych i trudnych prac remontowych przy naszej świątyni, z całego serca dziękujemy. Dzisiaj po Mszach św. zapowiadana zbiórka do puszek, na pomoc Kościołowi w świecie, w rejonach najbardziej prześladowanych.
  6. Jeszcze raz zachęcamy aby zapoznać się z proponowanym programem tegorocznych rekolekcji wielkopostnych [ wywieszony jest przy drzwiach wyjściowych z kościoła, w gablocie lub na stronie internetowej parafii ].
  7. Po zakończeniu rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych i dzieci, a przed rekolekcjami dla młodzieży – dokładnie 22.III. w piątek – będzie Droga Krzyżowa ulicami, z Sanktuarium w Leśniowie do kościoła parafialnego. Wyjście z Leśniowa ok. g. 16.30. Wcześniej w Sanktuarium o g. 16.oo będzie odprawiona Msza św. a po jej zakończeniu rozpocznie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Po przyjściu do kościoła parafialnego, będzie miał miejsce koncert [właściwie to specjalny program tematyczny] zaproszonego zespołu o nazwie „Testimonium”. O szczegółach będziemy jeszcze mówić w następnych tygodniach.
  8. Przy wyjściu na stoliku, znajdują się puszki Caritas – które jak każdego roku możemy zabrać ze sobą - i albo w gronie najbliższych lub też przekazując komuś, spróbować zebrać jakąkolwiek ofiarę, by w ostatnim: Wielkim Tygodniu składając na bocznym ołtarzu, włączyć się przez to w tą piękną i wielką pomoc ludziom najbardziej potrzebującym. W tym roku akcja ma na celu niesienie pomocy ludziom chorym, o których wiadomo, że nie są w stanie sami pokryć leczenia ratującego życie.