Wiadomości duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

1. W czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Naszemu panu kościelnemu z racji wspomnienia jego patrona, składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże.
  2.  Dzień wcześniej w środę – przypada Światowy Dzień Uchodźcy. W modlitwie wspierajmy tych, którzy musieli opuścić swój kraj z obawy przed prześladowaniem.
  3. W sobotę natomiast – w przypadającym: Dniu Ojca, modlimy się za wszystkich tatusiów, aby przykładem swego życia pomagali w kształtowaniu młodego pokolenia.
  4. W następną niedzielę Kościół będzie obchodzić Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Jak co roku w kapliczce pw. św. Jana Nepomucena przy ul. Mostowej będzie odprawiona Msza św. o g. 11.oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich chętnych, a szczególnie noszących imię Jan.
  5. Zakończenie roku szkolnego przypada 29.VI. Msze św. tak jak w latach poprzednich będą odprawione dla uczniów poszczególnych szkół. Dla Zespołu Szkół o 8.oo rano, dla Gimnazjum o g. 9.oo, dla Szkoły Podstawowej w Żarkach o 10.3o a dla uczniów z Zawady o g. 8.3o w Jaroszowie. Okazja do spowiedzi dla chętnych – dzień wcześniej w czwartek w godzinach od 16.oo – 17.oo.
  6. Wszystkim składającym swoje ofiary na trwające prace przy kościele – „Bóg zapłać”.  A złożyły swój dar serca : 1 os. – 50 zł.; 1 os. – 100 zł. i 1 os. – 200 zł.
  7. Młodzież która przygotowuje się do S. Bierzmowania, w najbliższą sobotę wyjeżdża rowerami na ostatnie w tym roku spotkanie przygotowawcze - do Choronia. Wyjazd planowany jest o g. 9.oo. Wszystkich uczniów prosimy jeszcze o osobisty kontakt z Ks. Sławkiem lub Piotrem. Można to uczynić także dzisiaj np. po Mszy św.
  8. Dziś po Mszy świętej o godz. 17.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja.
  9. Już od dzisiaj funkcjonuje w nowej odsłonie, strona internetowa naszej Parafii. Jest w niej zawartych, systematycznie aktualizowanych, wiele informacji z życia parafii i Kościoła. Osobie, która poświęciła bardzo wiele czasu na jej przygotowanie – bardzo serdecznie dziękujemy. Wszystkie podane informacje duszpasterskie są umieszczane także na tej stronie.