Wiadomości Duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24. 06. 2012

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła : w czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika; w piątek – Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła a zarazem dla uczniów jest to dzień zakończenia roku szkolnego – dlatego porządek Mszy św. [nieco zmieniony] będzie następujący: dla Zespołu Szkół – o g. 8.00; dla Gimnazjum – o g. 9.00; dla Szkoły Podstawowej w Żarkach – o g. 10.30; a dla Szkoły Podstawowej w Zawadzie – o g. 8.30. Ostatnia Msza św. po południu o g. 17.00, a pół godziny wcześniej nabożeństwo czerwcowe. We Mszach dopołudniowych, połączonych z zakończeniem roku szkolnego, oczywiście mogą uczestniczyć wszyscy chętni, jeżeli taką godzinę wybiorą. Jeszcze raz przypominamy same tylko godziny Mszy św. w piątek: 8.00,  9.00,  10.30 i 17.00.  W piątek ze względu na uroczystość – nie ma postu, możemy spożywać potrawy mięsne. Ofiary składane w piątek na tacę, są jak co roku przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu modlimy się w sposób szczególny za Ojca św. Benedykta XVI.
  2. W następną – I niedzielę miesiąca – o g. 16.30 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych, także róży męskiej, a po ostatniej Mszy św. w sali parafialnej, spotkanie parafialnego Oddziału Radia Maryja i wszystkich chętnych.
  3. Począwszy od następnej niedzieli przez okres VII i VIII, nie będzie Mszy św. o g. 15.30, a w tygodniu Mszy św. o godz. 7.30.
  4. W zakrystii można jeszcze nabyć najnowsze wydanie Pisma św.
  5. Na trwające prace przy kościele złożono ofiary: po 50 zł. – 3 os; po 100 zł. – 5 os; po 200 zł – 2 os;  300 zł. – 1 os. i 500 zł. – 1 os. Za dar serca  niech dobry Bóg błogosławi.
  6. Pozwólcie drodzy parafianie, że jeszcze raz zwrócę się z gorącą prośbą, do wszystkich ludzi dobrej woli, oczywiście zawsze na miarę własnych możliwości, o pomoc materialną na prowadzone prace przy kościele. Aby – mówiąc prostym językiem - pomalować kościół, musi być i jest to z dużą starannością czynione, wykonanie wielu prac dodatkowych m.in. obróbek blacharskich, założenie tam gdzie to jest konieczne nowych elementów ceramicznych. Zakres tych prac podraża i tak już wysokie koszty, ale byłoby co najmniej nieodpowiedzialnością pozostawienie ich nie wykonanych. Po pewnym czasie takie zaniedbanie, na pewno by się zemściło. Jeszcze tylko raz przypomnimy, że wyliczony koszt inwestycji to ok. 250 tys. zł. Tak jak w ubiegłym roku, ze względu na coraz mniejsze państwowe budżety na ratowanie zabytków – nie otrzymaliśmy żadnej dotacji. Za każdą okazaną w tym względzie pomoc – z góry z całego serca dziękujemy.
  7. Urząd M i G Żarki informuje, że zbiórka zużytych: telewizorów, pralek, komputerów, telefonów i innej elektroniki, wystawionych przed domem, odbędzie się jutro od g. 8.oo. Bliższe informacje są na stronie internetowej Urzędu Miasta.