Wiadomości Duszpasterskie: 13.10.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 15.10 -Wsp. Św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;

- w środę - 16.10. - Wsp. Św. Jadwigi Śląskiej;

- w czwartek - 17.10 - Wsp. Św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;

- w piątek - 18.10 - Święto św. Łukasza, Ewangelisty;

2. Dziś przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”. Dzieci przedstawią inscenizację w ramach kazania. Odbywa się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik Jana Pawła II. Ministranci rozprowadzają „Kremówki Papieskie” w cenie 5 zł. Fundusz przeznaczony na ministrantów i scholę.

3. Dziś w naszej parafii nabożeństwo Fatimskie, o 16.30 różaniec po nim msza św. a następnie procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału, na procesję prosimy o zabranie świec.

4. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu zapraszamy wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty na różaniec w ich intencji o 17.30 po nim Msza św. z prośba o Boże błogosławieństwo dla nich a dla zmarłych nauczycieli o dar życia wiecznego. Po mszy zapraszamy na spotkanie na salce parafialnej.

5. W piątek przypada III piątek miesiąca. Ze względu na miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe, wyjątkowo zapraszamy na Koronkę przed mszą św. o godz. 16.45 a następnie msza św. o Bożym Miłosierdziu. W piątek przypada św. św. Łukasza patrona Służby zdrowia, na różańcu modlimy się w ich intencji.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i tradycyjnie zamawiane wypominki za zmarłych. Zachęcamy do tej formy modlitwy za naszych drogich zmarłych, można zamawiać wypominki jednorazowe wyczytywane 01 listopada na cmentarzu, oktawalne, półroczne i roczne. Prosimy o pisanie imion i nazwisk w mianowniku, przyjmujemy na wypominki w godzinach kancelaryjnych a także po każdej mszy św. Kartki wyłożone są na stoliku. Zachęcamy także do uprzątnięcia grobów naszych bliskich i rozsądne zakupy kwiatów i zniczy, ilość zakupu generuje ilość śmieci i związane z nimi koszty. Informowano nas o kradzieżach kwiatów na cmentarzu, zwróćmy na to  większą uwagę.

7. Można kupić kalendarz „365  stron życia” na przyszły rok w cenie 20 zł. Także w niedługim czasie będzie wydany nasz kalendarz parafialny.

8. Miło nam poinformować, że nasi ministranci wygrali konkurs ogłoszony przez Tygodnik Niedziela na najaktywniejsze LSO Archidiecezji Częstochowskiej. Gratulujemy sukcesu, życzymy dalszej gorliwości  w służbie Bożej.

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: złożyły 1 rodziny - 100 zł.

9. W piątek  swoje spotkania do bierzmowania  o godz. 19.00 na salce parafialnej mają uczniowie z klasy I szkoły średniej natomiast w sobotę o godz. 12.00 uczniowie z klasy 8 SP.

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

11.  Życzymy Błogosławionego tygodnia.