Wiadomości Duszpasterskie na XIII Niedziela Zwykła – 01. 07. 2012

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła : we wtorek Święto: św. Tomasza, Apostoła a w piątek: wspomnienie Bł. Marii, Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy.
  2. Jutro – jak co roku procesja z naszą parafialną asystą [i orkiestrą] do Sanktuarium w Leśniowie na uroczystą Sumę Odpustową, odprawianą pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Wacława Depo. Wyjście z kościoła parafialnego wraz z pielgrzymami, którzy przyjadą do nas z terenu diecezji - o g. 10.15. Do wzięcia udziału w tej procesji zapraszamy wszystkich chętnych.
  3. W tym tygodniu: pierwszy czwartek [dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne], również : pierwszy piątek m-ca;  do południa odwiedziny u chorych, a po południu okazja do spowiedzi św. W pierwszą sobotę zapraszamy na wieczorny Apel Maryjny o g. 21.00.
  4. Dzisiaj po ostatniej Mszy św. która jest o g. 17.00 -  w sali parafialnej, będzie miało miejsce spotkanie członków Koła Przyjaciół Radia Maryja i wszystkich chętnych, z przedstawicielem Zarządu z Częstochowy.
  5. Informacja dla przygotowujących się do małżeństwa – w m-cu lipcu jest zmiana terminu spotkań. Szczegóły są podane w gablocie parafialnej a także na stronie internetowej parafii.
  6. Wszystkim solenizantom m-ca lipca, składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże.

W ubiegłym miesiącu odeszli do wieczności: Ryszard Skrzyniarz, Krzysztof Szczerba, Mieczysław Bramora i Henryka Liwoch. Jeszcze raz polecając ich Bożemu Miłosierdziu – módlmy się: „Wieczny odpoczynek…”