Wiadomości Duszpasterskie: 20.08.2023

1. Pielgrzymka z naszej parafii trwa dziś na modlitwie na Jasnej Górze (suma o 12.00 w Bazylice Jasnogórskiej), jutro rano o 7.00 uczestniczy w Mszy św. transmitowanej przez TVP 1 - zapraszamy do osobistego udziału lub duchowej łączności. Ok. godz. 19.00 zachęcamy do radosnego powitania wracających pielgrzymów.

 

2. Jutro wspomnienie św. Piusa X, papieża, i 15 r. śm. ks. Wojciecha Torchały, byłego wikariusza. We wtorek wspomnienie NMP Królowej.

 

3. W czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła, i 22 r. śm. ks. Marcelego Dewudzkiego, byłego ks. Proboszcza naszej parafii. Również w czwartek Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na modlitewne czuwanie w kaplicy adoracji, a w niedzielę na Różaniec i Mszę św. w intencji Ojczyzny o 16.30.

 

4. W piątek przed uroczystością NMP Częstochowskiej o godz. 17.15 w Bazylice Archikatedralnej w Częstochowie gromadzimy się na Nieszporach Maryjnych, następnie wyruszy procesja na Jasną Górę z udziałem wiernych z archidiecezji - jest to ważny element przygotowania do nawiedzenia naszych parafii przez Obraz Matki Bożej, tzw. zaproszenie Matki Bożej. Kto pragnie wziąć udział
w tych uroczystościach - będzie możliwość wyjazdu autokarem - zapisy w zakrystii, ewentualnie można się też udać własnym środkiem transportu.

 

5. W sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej. Suma na Jasnej Górze o 11.00. U nas Msze
o 8.00, 17.00 i o 18.00, w Jaroszowie o 8.45. We wszystkich parafiach odnawiamy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.

 

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół - 1 rodzina: 200 zł., za ofiary na tacę inwestycyjną oraz wczorajszym nowożeńcom za dekorację kwiatową.

 

7. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

8. Wszystkim Parafianom i Gościom, wypoczywającym u nas na urlopach, życzymy dobrego tygodnia i bezpiecznego odpoczynku!

 

 

Dodatkowe informacje