Wiadomości Duszpasterskie: 27.08.2023

1. Dziś po Mszach św. ministranci będą stali pod chórem z puszkami, gdzie będzie można złożyć ofiarę na powodzian ze Słowenii - Bóg zapłać. Dziś także o godzinie zapraszamy chętnych do śpiewu nieszporów.

 

2. Jutro wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

 

3. W pierwszy piątek miesiąca - 1 września - przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Spowiedź pierwszopiątkowa przed Mszą św. poranną i od godz. 16.00 - zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, gdyż będzie to również spowiedź z racji rozpoczęcia roku szkolnego. Odwiedziny chorych od 9.00.

 

4. W sobotę przypada I sobota miesiąca - nabożeństwo rozpoczyna się Mszą św. poranną.

 

5. Najbliższa niedziela to I niedziela miesiąca - zmiana tajemnic różańcowych o 16.30.

 

6. Z racji rozpoczęcia roku szkolnego zapraszamy na Mszę św. w najbliższą niedzielę:

- klasy I-III Szkoły Podstawowej - na godzinę 10.00 (dzieci z kl. I będą miały poświęcone tornistry);

- klasy IV-VIII Szkoły Podstawowej oraz szkoły średnie - na godzinę 11.30;

- Szkoła w Zawadzie - poniedziałek, 04.09. o godz. 9.00 w Jaroszowie.

Niech to będzie czas prośby o Boże błogosławieństwo na czas nadchodzącego roku szkolnego.

 

7. Bóg zapłać za piękny czas pielgrzymki na Jasną Górę, w sposób szczególny dla Orkiestry Dętej OSP Żarki, która w niedzielę - 09.09. - będzie obchodzić swój jubileusz 115-lecia powstania. Szczegóły w przyszłą niedzielę.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół - 2 rodziny: 250 zł.

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom w ostatnim tygodniu wakacji życzymy dobrego tygodnia
i bezpiecznego odpoczynku!

 

Dodatkowe informacje