Wiadomości Duszpasterskie: 19.11.2023

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Ubogich. Jak widzimy, po malowaniu naszego kościoła wróciły na swoje miejsce ławki - prosimy, aby uważać, by siadając na nich nie uszkodzić odnowionych ścian przez dosuwanie ławki do ściany.

 

2. Jutro przypada wsp. św. Rafała Kalinowskiego; kancelaria parafialna będzie nieczynna. We wtorek wsp. Ofiarowania NMP. Jest to również dzień imienin naszego ks. mjr. Janusza, któremu składamy serdeczne życzenia. Od wtorku rozpoczyna się nowenna przed rocznicą śmierci bł. ks. Gietyngiera - modlitwy codziennie po Mszy św. o 17.00.

 

3. W środę wsp. św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej - składamy serdeczne życzenia naszemu chórowi na czele z P. Leszkiem, scholce z P. Mariolą oraz wszystkim włączającym się w tworzenie muzyki kościelnej. Od poniedziałku P. Leszek rozpocznie roznoszenie opłatków, poświęconych dzisiaj w czasie sumy /plan na stronie głównej/. Prosimy o wyrozumiałość, gdyby z racji np. pogrzebu ten grafik uległ niewielkim zmianom. Ofiary będą przeznaczone na renowację wnętrza naszej świątyni.

 

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w czwartek na adorację do kaplicy oraz na Różaniec i Mszę św. w intencji Ojczyzny w niedzielę na 16.30. W piątek wsp. św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników wietnamskich.

 

5. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego - uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - święto patronalne Akcji Katolickiej. Zapraszamy w sobotę na godz. 18.50 - na modlitwę wigilijną Godziną czytań. W niedzielę na uroczystej sumie z asystą o 11.30 będziemy się modlić szczególnie w intencji Akcji Katolickiej oraz naszych muzyków kościelnych z racji wsp. św. Cecylii. Na jej zakończenie Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za który można wtedy uzyskać odpust zupełny.

 

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII odbędzie się we wtorek o 18.30 w kościele, natomiast dla klas VI w piątek o 18.45 również w kościele.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół w ramach tacy inwestycyjnej.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

9. W minionym tygodniu odeszli od nas: + Józef Dudek, l. 89 i + Witold Piątek, l. 76 - we wtorek o 13.30 odbędzie się jego pogrzeb. Wieczny odpoczynek…

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

Dodatkowe informacje