Wiadomości Duszpasterskie: 26.11.2023

1. Wczorajszej soboty i dziś przypadają diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży oraz patronalne święto Akcji Katolickiej - gratulujemy i zachęcamy do zaangażowania się w te wspólnoty. Dziś można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

 

2. W czwartek święto św. Andrzeja, Apostoła - dzień imienin bp. Andrzeja Przybylskiego; pamiętajmy o nim w modlitwie. Jest to również 82 r. męczeńskiej śmierci naszego rodaka bł. ks. Ludwika Rocha Gietyngiera.

 

3. W piątek rozpoczynamy nowy miesiąc. Spowiedź z racji pierwszego piątku przed Mszą poranną i od godz. 16.00. Odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku będą połączone z wizytą przedświąteczną i odbędą się w piątek - 15 grudnia od godz. 9.00.

 

4. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie rozpocznie się Mszą św. poranną, po której odbędą się dalsze modlitwy.

 

5. Od przyszłej pierwszej niedzieli miesiąca rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.  

 

6. P. Organista kontynuuje roznoszenie opłatków według podanego planu.

 

7. Bóg zapłać za modlitewne wsparcie i ofiary na kościół: cztery rodziny - 900 zł.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

Dodatkowe informacje