Wiadomości Duszpasterskie: 3.12.2023

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się czas Adwentu, który jest okresem przygotowania
do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziś przed Mszą wieczorną o 16.30 zmiana tajemnic różańcowych - zapraszamy do wspólnej modlitwy. Msze św. roratnie o 7.00 i po południu o 17.00 - na te Msze zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, z którymi będziemy poznawać historię
św. Jana Bosko.

2. Jak co roku w Adwencie rozpoczynamy rozprowadzanie świec „Caritas” na stół wigilijny
w cenie: duża - 20 zł., mała - 10 zł. Można nabywać w zakrystii u P. Kościelnego. P. Organista kontynuuje roznoszenie opłatków według planu.

3. Jutro wspominamy św. Barbarę, dziewicę i męczennicę. Z tej racji Msza św. w intencji górników żyjących i zmarłych w kościółku św. Barbary w poniedziałek o 18.00. Nie będzie w tym dniu Mszy o 18.00 w kościele parafialnym. W tym też dniu odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII - na plebanii o 19.00.

4. W środę wsp. św. Mikołaja; w czwartek św. Ambrożego oraz modlitwy z racji I czwartku miesiąca.

5. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - święto patronalne młodzieży żeńskiej. Można spożywać pokarmy mięsne. W ten dzień dzieci pierwszokomunijne otrzymają medaliki - stąd prośba, by rodzice wraz z dziećmi na Mszę o 17.00 w tym dniu przyszli wraz z medalikami (zakupionymi we własnym zakresie). Spotkanie w sprawie strojów komunijnych odbędzie się
w czwartek na plebani po wieczornej Mszy roratniej.

6. W najbliższy piątek i w sobotę odbędzie się zbiórka artykułów żywnościowych dla potrzebujących w sklepie „Karolina” - zachęcamy do wsparcia tej akcji.

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: dwie rodziny - 300 zł., na konto jedna rodzina - 600 zł. i od Przyjaciół Radia Maryja - 300 zł.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!