Wiadomości Duszpasterskie: 10.12.2023

1. Dziś przeżywamy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Dziękujemy naszej młodzieży oraz Akcji Katolickiej za przeprowadzenie przedświątecznej zbiórki żywności, oraz wszystkim, którzy wsparli tę zbiórkę.

2. Gratulujemy trzem naszym ministrantom, którzy tydzień temu w Częstochowie przyjęli z rąk ks. Bp. Antoniego Długosza błogosławieństwo do pełnienia funkcji ministranta słowa Bożego (lektora). Zachęcamy do włączenia się w działalność grup parafialnych: ministrantów, scholi, dzieci Maryi, wspólnoty młodzieżowej. Szczegółowe informacje u duszpasterzy.

3. W środę wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy - jest to Dzień Modlitwy za ofiary stanu wojennego. W czwartek wspominamy św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich codziennie o 7.00 i o 17.00 - dla dzieci i młodzieży z rozważaniami o św. Janie Bosko.

5. W najbliższy piątek - 15.12. - od godz. 9.00 odwiedziny chorych z racji świąt. Udamy się do osób, które odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca. Zachęcamy też do zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii innych parafian, którzy chcą przed świętami skorzystać z posługi sakramentalnej.

6. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w najbliższą niedzielę. Wygłosi je o. Krzysztof - paulin z Leśniowa.

7. Świece wigilijne można nabywać w zakrystii u P. Kościelnego. P. Organista kontynuuje roznoszenie opłatków według następującego planu /kartka/.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

9. W minionym tygodniu odeszli od nas: + Janina Sosnowska, l. 94, i + Jan Szczepańczyk, l. 62. Wieczny odpoczynek…

10.Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!