Wiadomości Duszpasterskie: 03.09.2023

1. Dziś na Jasnej Górze odbywają się Ogólnopolskie Dożynki. Nasza parafia również dziękuje za tegoroczne zbiory. Przed Mszą św. wieczorną zmiana tajemnic Różańca świętego. Dzieci szkolne rozpoczynają dziś rok szkolny. Modląc się o błogosławieństwo Boże dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i wychowawców, życzymy dobrych wyników w nauce.

 

2. Jutro po Mszy św. wieczornej Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza do wspólnej modlitwy w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

 

3. W czwartek przypada I czwartek miesiąca - po Mszy św. wieczornej modlitwy w intencji powołań kapłańskich.

 

4. W piątek - 08.09. - święto Narodzenia NMP - na Mszach św. błogosławieństwo ziarna do siewu. Odpust w Myszkowie na Mijaczowie.

 

5. W sobotę modlimy się w intencji Ks. Abp. Wacława Depo - z racji 17. rocznicy święceń biskupich. Również w sobotę o godz. 16.00 na placu przy remizie OSP Orkiestra Dęta zaprasza na świętowanie swojego jubileuszu 115-lecia działalności, a w niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00.

 

6. Wraz z nowym rokiem szkolnym wznawiamy działalność grup parafialnych. W sobotę
o godz. 10:00 spotkanie scholi parafialnej - zapraszamy nowe osoby, o 09:30 spotkanie ministrantów i lektorów - zapraszamy kandydatów, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza. Wznowione zostają także spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, o których będziemy informować w przyszłym tygodniu. W soboty wieczorem odbywają się spotkania wspólnoty młodzieżowej - informacje u ks. Kamila.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół - 2 rodziny: 300 zł., od chorych - 1710 zł.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

9. W minionym tygodniu odeszła od nas Irena Jaraczewska, l. 93. Wieczny odpoczynek…

 

10. Życzymy błogosławionego tygodnia i owocnej pracy w nowym roku szkolnym!

 

Dodatkowe informacje