Wiadomości Duszpasterskie: 10.09.2023

1. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Wychowania. O 17.00 Msza św. w intencji Orkiestry Dętej OSP z racji jubileuszu 115-lecia istnienia.

 

2. W środę - 13.09. - wspominamy św. Jana Chryzostoma, biskupa. Zapraszamy także do udziału
w nabożeństwie fatimskim. Po zakończeniu Mszy św. o 17.00 Różaniec, następnie Msza św.
z homilią a po niej Litania loretańska i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Kancelaria parafialna będzie czynna po zakończeniu nabożeństwa. W ten dzień - środa - zapraszamy również do liturgicznego rozpoczęcia obchodu święta Podwyższenia Krzyża Świętego - o godz. 20.00
w kaplicy Krzyża Św. odbędzie się Godzina Czytań.

 

3. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w tym dniu odbywają się
w bocznej kaplicy Św. Krzyża. Msze św. z homilią o godz. 7.00, 17.00 i o 18.00.

 

4. Najbliższy piątek to III piątek miesiąca, stąd na zakończenie Mszy św. o 17.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jest to również wspomnienie NMP Bolesnej. W sobotę wspominamy św. Korneliusza i Cypriana, męczenników.

 

5. Nasza parafia organizuje jednodniowy wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa, zaplanowany na 30 września. W planie Msza św. w Kalwarii Zebrzydowskiej, nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz zwiedzanie centrum Krakowa
z przewodnikiem. Koszt wyjazdu (zależny od liczby chętnych) wyniesie ok. 70 zł. bez posiłków. Zapisy i informacje u ks. Kamila.

 

6. Spotkanie dla osób chcących rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, zwłaszcza z klasy VI SP odbędzie się w kościele we wtorek o 19.00. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III SP odbędzie się na salce w piątek o 19.00.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół - 2 rodziny: 500 zł.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

9. W minionym tygodniu odeszli od nas: + Janusz Tworek, l. 57 oraz + Marek Gębka, l. 59 - jutro
o 14.00 odbędzie się jego pogrzeb. Wieczny odpoczynek…

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

Dodatkowe informacje